Chrome

Google Chrome z przydatną funkcją do wysyłania stron na inne nasze urządzenia

GU
Grzegorz Ułan
6

Mam tę funkcję już od co najmniej tygodnia, ale dziś w różnych mediach pojawiła się informacja, że wysyłanie stron do innych urządzeń zawitało do Google Chrome wraz z najnowszą wersją oznaczoną numerem 77, więc może nie wszyscy mieli wcześniej ją uaktywnioną.

Wysyłanie stron do innych urządzeń, na których jesteśmy zalogowani na konto Google spodoba się przede wszystkim osobom, które często zmieniają urządzenia, a więc na przykład pracują najpierw na komputerze, później przenoszą się na kanapę ze smartfonem w ręku. Wcześniej wysyłałem w takim przypadku stronę emailem, teraz wystarczy skorzystać z wbudowanej funkcji w Google Chrome.

Jak działa nowa funkcja? Nowe narzędzie schowane jest w menu podręcznym przeglądarki, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na link, który chcemy wysłać na inne urządzenie i wskazać wybraną pozycję. W przypadku, gdy wysyłamy linka z komputera na komputer na urządzeniu, które odbiera linka pojawi się powiadomienie systemowe, po kliknięciu w którego wyświetli się nam przesyłana strona.

Co jeśli chcemy wysłać aktualnie przeglądaną stronę? Musimy w tym celu uaktywnić tę funkcję w pasku adresu, jest schowana w prawym rogu tuż przed gwiazdką ulubionych.

Wysyłanie na urządzenia mobilne różni się w zależności od platformy, z której korzystacie. Na iOS musicie mieć uruchomioną przeglądarkę, aby odebrać linka. Jeśli jest zamknięta, link powinien dotrzeć od razu po jej uruchomieniu.

Na Androidzie przychodzi powiadomienie systemowe, z poziomu którego możemy bezpośrednio otworzyć przesyłaną stronę. Małe i proste udogodnienia, a cieszy, bo nie trzeba zbytnio się gimnastykować przy przesyłaniu stron czy instalować dodatkowe rozszerzenia i aplikacje, jak Pushbullet.

Źródło: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu