Aplikacje webowe

Pracujesz na wielu kartach jednocześnie? Te dwa rozszerzenia do Chrome są dla Ciebie

Grzegorz Ułan
17

Dziś na Product Hunt znalazłem dwa rozszerzenia do Google Chrome (jedno z nich działa też w przeglądarce Safari), które powinny usprawnić pracę w przeglądarce na wielu kartach jednocześnie.

Product Hunt, to kopalnia wielu świetnych pomysłów programistów z całego świata. Codziennie trafiam tam na jakieś ciekawe projekty i co jakiś czas dzielę się wybranymi z Wami. Dziś podzielę się dwoma rozszerzeniami do Google Chrome, które powinni ułatwić życie osobom, które pracują na wielu kartach w swojej przeglądarce.

Toast - grupowanie wielu kart w przeglądarce

Zacznijmy od rozszerzenia Toast, dostępnego do zainstalowania w przeglądarce Google Chrome i Safari. Dzięki niemu możemy szybko i wygodnie zapisywać sesje przeglądarki z uruchomionymi kartami, które otwieramy pracując na przykład nad jakimś projektem. Wystarczy kliknąć w ikonę rozszerzenia, nadać nazwę sesji czy projektu, nad którym pracujemy i zamknąć go, przechodząc do kolejnego.

W każdej chwili możemy daną sesję edytować, usuwać z niej karty czy ręcznie dodawać nowe adresy stron, które w ramach danego projektu chcemy uruchomić. Możemy też oczywiście wybrane sesję usunąć w całości, jeśli dany projekt został już ukończony.

Prócz ręcznego dodawania nowych adresów www do zapisanej już sesji, istnieje też opcja automatycznego dodawania dodatkowych kart, uruchomionych po otwarciu bieżącej sesji. W tym celu wystarczy kliknąć w opcje Update i później + Add new tabs. W przypadku, gdy podczas sesji zamknęliśmy, którąś z kart i nie będziemy już do niej wracać w późniejszych sesjach, wystarczy kliknąć w przycisk Replace tabs i nasza sesja zapisze się z bieżącą zawartością przeglądarki.

Całość działa po stronie naszej przeglądarki, wgląd do zawartości naszych sesji mamy tylko my, żadne dane nie są wysyłane na serwery twórców rozszerzenia.

Quick 'A' - szybkie i łatwe przełączanie pomiędzy wieloma kartami w przeglądarce

Drugie rozszerzenie przyda się osobom, które pracują na wielu kartach jednocześnie. Należę do takich osób, podczas pracy nad tekstem czy podczas szukania wiadomości i newsów w sieci, potrafię mieć naraz otwartych kilkadziesiąt kartach. Bywa, że jest ich tak dużo, że czasem aktywując którąś z nich, nie trafiam dobrze i klikam w krzyżyk ją zamykający.

Rozszerzenie Quick 'A', to skrót klawiaturowy Ctrl/Cmd + Shift + A, który uruchamia nam taką jakby lupę na środku przeglądarki z wszystkim otwartymi stronami, dzięki której możemy łatwo przełączać się pomiędzy nimi.

Rozszerzenie do Google Chrome do pobrania z Chrome Web Store.

Wracając jeszcze do rozszerzenia Toast muszę wspomnieć, że jeśli korzystacie z przypinania kart, do ich automatycznego uruchamiania z każdą nową sesją przeglądarki, Toast nie zapamiętuje ich i podczas kolejnego uruchamiania otwiera je jako normalne karty.

Źródło: Product Hunt - Quick A/Toast.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu