6

Google wstrzymuje aktualizację Chrome. Nowa wersja sieje spustoszenie na Androidzie

google chrome logo
Aktualizacja dla najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome została wstrzymana. Wszystko przez błąd, który wpływał na inne aplikacje.

Chrome — najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, za którą odpowiada niemała ekipa inżynierów Google. Ale jak pokazują ostatnie dni — wpadki zdarzają się nawet największym. Chrome 79 zaserwowało użytkownikom niemiłą niespodziankę w postaci błędu, który blokuje dostęp do lokalnych danych zapisanych w urządzeniu — na czym cierpi nie tylko przeglądarka, ale też inne aplikacje. W efekcie firma zdecydowała się wstrzymać dystrybucję aktualizacji nowej wersji Chrome na Androida do czasu uporania się ze złośliwym błędem.

Zobacz też: Jest już Chrome 79. Z nową wersją poczujesz się bezpieczniej

Google Chrome 79 na Androidzie i utrata dostępu do danych

Jeżeli po aktualizacji przeglądarki uruchomiliście którąś z aplikacji a ta zachowuje się, jakbyście zrobili to po raz pierwszy bo brakowało tam wszystkich zapisanych lokalnie danych — to prawdopodobnie wiecie już co mam na myśli. Winowajcą jest tutaj WebView, z którego korzystają opierając się na Google Chrome. Firma jest świadoma problemu i biorąc pod uwagę problemy które mogą z niego wyniknąć, zdecydowała się wstrzymać dystrybucję aktualizacji. Obecnie udostępniona ona została 50% użytkowników — jak to firma ma w zwyczaju. Pozostali będą musieli uzbroić się w cierpliwość, nową wersję przeglądarki dostaną dopiero po naprawieniu błędu, ale nie powinno to potrwać specjalnie długo. Mówi się, że będzie to kwestia najbliższych pięciu, góra siedmiu, dni.

Zobacz też: Chrome pozwoli swobodniej przełączać się miedzy komputerem a telefonem

Na złość użytkowników nie trzeba było specjalnie długo czekać — ci których dotknął problem już teraz na potęgę wystawiają przeglądarce po jednej gwiazdce w sklepie Play. A prawdopodobnie za te problemy po aktualizacji przeglądarki oberwie się także twórcom poszczególnych aplikacji, które wykorzystywały WebView i padły ofiarą kłopotów Chrome’a.

Źródło: 9to5 Google