Felietony

Google Apps dla 50 tysięcy studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Grzegorz Marczak
Google Apps dla 50 tysięcy studentów Uniwersytetu Warszawskiego
21

Google zapięło Appsy w Uniwersytecie Warszawskim dla 50 tysięcy studentów. Ciekawy news szczególnie, że to bardzo dobry ruch Google i nie ma co ukrywać korzyść również dla Uniwersytetu. Studenci mogą korzystać z takich usług jak Poczta Gmail, Dokumenty Google, Witryny, Komunikator Google Talk i plat...

Google zapięło Appsy w Uniwersytecie Warszawskim dla 50 tysięcy studentów. Ciekawy news szczególnie, że to bardzo dobry ruch Google i nie ma co ukrywać korzyść również dla Uniwersytetu. Studenci mogą korzystać z takich usług jak Poczta Gmail, Dokumenty Google, Witryny, Komunikator Google Talk i platforma blogowa Blogger:

Google i Uniwersytet Warszawski poinformowały dzisiaj, że studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni - zestawu narzędzi Google do pracy „w chmurze”, czyli w 100% w Internecie. Od dzisiaj każdy student będzie mógł skorzystać z nowej skrzynki pocztowej, współdzielonego kalendarza, udostępniania i edycji plików, i wielu innych narzędzi służących do pracy grupowej. Uniwersytet Warszawski jako pierwszy w Polsce zintegrował pakiet Google Apps dla Szkół i Uczelni ze swoimi rozwiązaniami informatycznymi. Google Apps pozwala studentom używać nowoczesnej technologii, do której są przyzwyczajeni w życiu prywatnym. Co ważne, studenci mogą zatrzymać swoje uniwersyteckie konta na zawsze, co ułatwi im pozostanie w kontakcie z innymi studentami i profesorami także po zakończeniu studiów.

za informacją prasową

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Apps