Google

Essential ma problem większy, niż kiepsko sprzedający się telefon

Jakub Szczęsny
Essential ma problem większy, niż kiepsko sprzedający się telefon
11

Jeżeli uważacie, że wybuchające telefony lub takie, które w ogóle się nie sprzedają to największe problemy, jakie mogą spotkać producenta, to lepiej popatrzcie na to, co dzieje się w szeregach firmy Essential. Pierwsze urządzenie podmiotu stworzonego przez "ojca Androida" - Andy'ego Rubina to sprzedażowa i finansowa klapa. Ale to nie koniec problemów - szef firmy wydaje się być zamieszany w aferę z "nieprawidłowymi stosunkami między pracownikami".

Wszystko to miało się odbyć jeszcze wtedy, gdy Rubin pracował w Google. Firma ta, mimo że stanowi marzenie pracowników sektora IT, głównie z powodu bardzo wysokich zarobków, licznych benefitów oraz warunków pracy w biurach, to kieruje się również pewnymi zasadami. Jedna z nich stanowi o tym, że osoba zajmująca stanowisko kierownicze, nie może wchodzić w bliższe relacje z podwładnymi. I właśnie dlatego, Rubin musiał opuścić szeregi wyszukiwarkowego giganta - w 2014 roku rozpoczęło się wewnętrzne śledztwo, w którym rozpatrywano to, czy rzeczywiście dopuścił się wykroczenia względem tego punktu regulaminu. Jak podaje The Information, sprawa ta nie ma żadnego związku z molestowaniem seksualnym - Andy Rubin najprawdopodobniej wdał się w romans z pracownicą, która była jego podwładną.

Po odejściu Rubina z Google, sprawę zamieciono pod dywan tak, aby uniknąć głośnego skandalu. Po trzech latach, informacje te wypływają na wierzch i wiele wskazuje na to, że na fali licznych oskarżeń względem celebrytów dopuszczających się czynów lubieżnych, Andy Rubin może zostać wciągnięty do mało zaszczytnego panteonu znanych i poważanych osób, które w miejscu pracy nie potrafiły oprzeć się swoim żądzom.

Wygląda na to, że Andy Rubin może oberwać rykoszetem

Media, mimo jednoznacznych sygnałów o braku dowodów na molestowanie seksualne zaczynają się doszukiwać możliwych wątków wskazujących na przewiny większe, niż złamanie wewnętrznego regulaminu. Wszystko to związane jest z ostatnimi doniesieniami o głośnych nazwiskach ze świata showbusinessu, które mają za sobą bardzo niewygodną przeszłość. Kevin Spacey - popularny aktor filmowy i serialowy w tym momencie przeżywa ogromny kryzys - z jego powodu superprodukcja Netfliksa została natychmiastowo "wygaszona", a jego kariera stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko to z powodu "spowiedzi" jego ofiary, która wskazuje na jego nieprawidłowe zachowania.

Andy Rubin zapewne chce uniknąć podobnego skandalu, który mógłby zostać oparty tylko na domysłach. Nie chce się skazywać również na ostracyzm w branży i... po prostu nie wychyla się licząc na to, że sprawa odpowiednio przycichnie za jakiś czas. Niestety, internet bardzo rzadko zapomina takie afery i może się okazać, że Essential Phone będzie kojarzony nie tylko z klapą sprzedażową, ale i ojcem Androida, który... po prostu nie mógł oprzeć się kobiecie w pracy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu