Gry

GOG Galaxy wychodzi z bety i wprowadza możliwość zapisania stanu gry w chmurze

Paweł Winiarski
GOG Galaxy wychodzi z bety i wprowadza możliwość zapisania stanu gry w chmurze
2

Klient GOG Galaxy wychodzi wreszcie z etapu bety. Najnowsza aktualizacji została już uruchomia dla testerów i wprowadza kilka ciekawych funkcji, w tym zapisywanie stanu gry w chmurze.

Używacie GOG Galaxy? W takim razie mam dla Was świetną wiadomość. Klient wyszedł właśnie z bety i wprowadza kilka nowych, ciekawych funkcji. Najciekawszą z nich wydaje się być "Universal Cloud Saves", czyli możliwość zapisywania stanu gry w chmurze. Nowa funkcja ma dotyczyć nie tylko nowych gier, ale również produkcji, które wcześniej nie oferowały możliwości zapisywania stanu gry na zewnątrz. Pliki z "sejwem" mają być też w pełni dostępne - oznacza to, że gracz będzie mógł w każdej chwili pobrać ich kopię zapasową i wykorzystać w dowolny sposób.

Utracenie stanu gry może być bardzo frustrujące. A przytłaczająca część klasycznych gier, nie wspierała zapisu stanu gry w chmurze - aż do teraz.” tłumaczy Piotr Karwowski, Dyrektor Zarządzający GOG.com. “Dzięki wprowadzeniu do GOG Galaxy funkcjonalności Universal Cloud Saves, synchronizacja stanu gry dzięki chmurze pojawi się nie tylko w nowych grach, ale także w uwielbianych przez graczy klasykach, jak i w tytułach, których od wielu lat nikt już nie wspierał.

Nowa aktualizacja GOG Galaxy (1.2) wprowadza również możliwość dostosowania klienta - wprowadzono nowy tryb hibernacji, dzięki któremu zmniejszone zostanie obciążenie zasobów systemowych i oszczędzanie energii. Ponadto z nowych funkcji warto wymienić ograniczenie przepustowości łącza w konkretnych porach dnia i nocy, licznik fps-ów, możliwość zapisywania zrzutów ekranu, system powiadomień oraz nowy czat. Póki co aktualizacja została udostępniona testerom, w kwietniu skorzystamy z niej wszyscy.

źródło: informacja prasowa

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu