Gry

GOG.com z nowym wyglądem i filmami w ofercie, ale nie takimi jak myślicie

KK
Konrad Kozłowski
4

Polski GOG.com jest doskonale znany osobom dokonującym zakupów online. Szeroka oferta starszych tytułów na PC i Maki to to, czego brakowało na rynku i GOG doskonale wypełnił tę lukę. Dziś strona sklepu doczekała się odświeżenia, w ofercie pojawiły się filmy oraz wprowadzona została zmiana waluta prz...

Polski GOG.com jest doskonale znany osobom dokonującym zakupów online. Szeroka oferta starszych tytułów na PC i Maki to to, czego brakowało na rynku i GOG doskonale wypełnił tę lukę. Dziś strona sklepu doczekała się odświeżenia, w ofercie pojawiły się filmy oraz wprowadzona została zmiana waluta przeprowadzanych transakcji.

Poprzedni wygląd strony, choć czytelny i dość wygodny w obsłudze, był już nieco zdeaktualizowany. Z jednej strony odpowiadało to charakterowi sklepu, jednak odświeżenie interfejsu było mimo wszystko potrzebne. Zmiany nie są duże, lecz odczuwalne. Po odwiedzeniu strony sklepu zorientujemy, że dokonano lekkiego faceliftingu, który muszę przyznać przypadł mi do gustu. Miłe dla oka barwy i kształty elementów interfejsu powodują, że przeglądając nowego GOG-a czujemy się po prostu komfortowo.

Drugą z nowości jest pojawienie się w ofercie sklepu filmów bez DRM-a. Nie są to jednak produkcje rodem z Hollywood, lecz filmy poświęcone tematyce gier oraz Internetu i nowych technologii. Wśród nich znalazły się takie filmy jak: TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard (darmowy) czy Once Upon Atari. Wiele tytułów zostało przecenionych i można je nabyć od ręki płacąc...

...w euro. Do tej pory transkacji dokonywaliśmy przelewając równowartość kwoty w złotówkach z amerykańskich dolarów. Zmiana nie jest aż tak duża jak bywa to w przypadku iTunes i innych sklepów, lecz dla porównania sprawdziłem cenę Baldur's Gate: The Original Saga - dotychczas kosztowała 9,99 dolara, dziś cena wynosi 7,49 euro. Różnica przy przeliczeniu kwoty na polskie złotówki nie jest krótko mówiąc znacząca, bo wynosi kilkadziesiąt groszy. Nie przyjrzałem się innym pozycjom, dlatego może zdarzyć się, że po zmianie zakup gry będzie mniej lub bardziej opłacalny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmyGryGOG.comstare gry