Gry

Gra o Wrocławiu na targach Hall of Games 2014

Marcin M. Drews
Gra o Wrocławiu na targach Hall of Games 2014
0

Zbliża się I edycja targów Hall of Games 2014. W połowie listopada wrocławska Hala Stulecia ugości czołowych przedstawicieli branży gier komputerowych. Jedną z atrakcji imprezy będzie wyjątkowa premiera – światło dzienne ujrzy gra poświęcona stolicy Dolnego Śląska. Hall of Games to nowy punkt na...

Zbliża się I edycja targów Hall of Games 2014. W połowie listopada wrocławska Hala Stulecia ugości czołowych przedstawicieli branży gier komputerowych. Jedną z atrakcji imprezy będzie wyjątkowa premiera – światło dzienne ujrzy gra poświęcona stolicy Dolnego Śląska.

Hall of Games to nowy punkt na mapie wydarzeń poświęconych szeroko pojętemu światu gier komputerowych i wideo oraz, związanych z nimi, nowinek technologicznych. Przez trzy kolejne dni (14-16.11) na terenie wrocławskiej Hali Stulecia spotykać się będą najwięksi producenci, wydawcy i dystrybutorzy, a także pasjonaci tego segmentu branży IT. Dla uczestników przygotowano m. in. warsztaty i panele dyskusyjne, premiery oraz turnieje gier (np. League of Legends), tematyczne konkursy czy prezentacje akcesoriów gamingowych i najnowszego oprogramowania. Miłośników bardziej tradycyjnych form rozrywki z pewnością zainteresuje zlot fanów gier planszowych, a najmłodszym organizatorzy zaproponują specjalną strefę edukacyjną.

- Jesteśmy pewni, że dzięki współpracy z cenionymi w branży wystawcami i partnerami oraz bogatemu programowi targów, skierowanemu do szerokiego spektrum odbiorców, Hall of Games wpisze się na stałe w kalendarz największych wydarzeń gamingowych w Polsce – mówi Martyna Piątas-Wiktor reprezentująca Halę Stulecia – Jednocześnie chcemy, by nasze przedsięwzięcie pozostało w ścisłym związku ze swoją lokalizacją, czego widocznym przejawem będzie premiera gry o Wrocławiu.

Grę stworzy zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Biuro Festiwalowe Impart 2016, firma TK Games, która powstała z inicjatywy członków koła naukowego Politechniki Wrocławskiej. Gra ma charakter zręcznościowo-logiczny i jest podzielona na 10 osobnych misji, odsłaniających różne symbole Wrocławia. Jej głównym bohaterem jest mieszkaniec Europy, który - zaintrygowany historią o Skarbie Krasnali – wyrusza na poszukiwania właśnie do stolicy Dolnego Śląska...

- Nad tym ważnym dla nas przedsięwzięciem pracuje 18 osób, w tym 7 programistów, 5 designerów-testerów, 5 grafików i 1 dźwiękowiec. Wszystkie misje są już grywalne, a projekt jest obecnie w fazie beta testów – podkreśla Piotr Sobolewski z TK Games.

Całościowy program oraz finalna lista wystawców Hall of Games są jeszcze w trakcie przygotowań. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne na stronie hallofgames.pl oraz na profilu FB wydarzenia.

Czas: 14-16.11.2014 r.
Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
Wstęp: bilety w cenie od 8 PLN, dzieci do 6 roku życia - wstęp bezpłatny
Więcej informacji: hallofgames.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wrocław