Felietony

GoBilet - Świetny pomysł na płatność tylko za przejechane przystanki z poziomu aplikacji mobilnej

Grzegorz Ułan
8

W branżowym serwisie Cashless natknąłem się dzisiaj na informację o starcie testów dwóch nowych aplikacji mobilnych GoBilet i ParkOn. Zostały one zademonstrowane na Demo Day w warszawskim Inkubatorze Innowacji Visa.

Osobiście przypadł mi do gustu pomysł na GoBilet, dlatego odszukałem ich stronę i wczytałem się w ogólny zamysł tego projektu. To zupełnie nowe rozwiązanie, które powinno ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej w całym kraju, bez konieczności instalacji nowych urządzeń w środkach komunikacji miejskiej.

Jako, że często piszę o telekomach, GoBilet przypomina mi trochę pomysł nju mobile, nawet korzystają z określenia abonament, a nie biletu miesięcznego. Zacznijmy więc od tego abonamentu, można go wykupić z poziomu aplikacji, która będzie nam przypominała o upłynięciu jego terminu - dzięki temu jednym kliknięciem będziemy mogli go przedłużyć na kolejny okres lub zrezygnować.

Rezygnacja z abonamentu niekoniecznie oznacza, większe koszty miesięczne. W przypadku, gdy zdecydujemy się na płatności jednorazowe, tylko za przejechane przystanki, w momencie, gdy koszty tego rozwiązania osiągną poziom miesięcznego abonamentu, dalsze korzystanie z komunikacji miejskiej w danym miesiącu nie będzie już generowało dodatkowych kosztów. Stąd porównanie do nju mobile. Genialne.

Teraz rzadziej jeżdżę komunikacją miejską, więc zrezygnowałem z biletu miesięcznego, ale cały czas na koniec miesiąca sprawdzam, czy aby korzystając z biletów jednorazowych czasowych nie przekroczyłem w danym miesiącu kwoty biletu miesięcznego. GoBilet rozwiązałby ten problem.

Jak podaje Cashless, oba rozwiązania będą teraz testowane w Łodzi i Krakowie.

Źródło: Cashless.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu