Świat

Gmail Themes - takie fajne, że nie można nie wspomnieć

Aleksandra Biolik
Gmail Themes - takie fajne, że nie można nie wspomnieć
20

Pewnie wszyscy już wiedzą, że wczoraj (w Polsce właściwie w nocy) Google wprowadziło Themes do Gmail. Nie muszę chyba tłumaczyć co to jest. Wystarczy spojrzeć na screeny na oficjalnym blogu Gmaila. Do wyboru jest na razie 31 wzorców. Większość z nich jest dosyć prosta (zmiana kolorów liter, dodanie...

Pewnie wszyscy już wiedzą, że wczoraj (w Polsce właściwie w nocy) Google wprowadziło Themes do Gmail. Nie muszę chyba tłumaczyć co to jest. Wystarczy spojrzeć na screeny na oficjalnym blogu Gmaila. Do wyboru jest na razie 31 wzorców. Większość z nich jest dosyć prosta (zmiana kolorów liter, dodanie zdjęcia w tle), choć trafiają się też żywe theme, których kolory zmieniają się wraz z pogodą lub porą dnia (odpowiednio oczywiście do naszej lokalizacji). Właśnie sprawdziłam i dynamiczny wzorzec jest tylko jeden. Nazywa się Tree. Nad tym dopasowaniem do pogody to muszą jeszcze popracować, bo pokazały się jasnobłękitne kolory, a u mnie za oknem szaruga.

Żeby zobaczyć nowe kolorki w Google trzeba mieć ustawiony angielski jako język wyświetlania (choć nie u wszystkich ta usługa będzie widoczna już dziś - Google zapewnia jednak, że najdalej za kilka dni każdy będzie mógł zmieniać Themes). Mnie brakuje jeszcze możliwości tworzenia własnych wzorców (tak jak aplikacji do iGoogle), albo nawet ustawienia własnego zdjęcia jako tła.

W ostatnim czasie Google wprowadza sporo kosmetycznych zmian w swoich usługach, m.in. nowy układ iGoogle (także z Themes), śmieszno-niepotrzebne gadżety w Google Labs (tabliczka mnożenia dla wytrwałych, gotowe auto-odpowiedzi, emotikony).

Zastanawiam się, czy internetowy gigant trafił na ścianę i poza drobnym rozwijaniem istniejących usług nie wprowadzi rewolucyjnych rozwiązań. Nie zapominam tu ani o Androidzie ani o Chrome. Ale o rewolucji raczej nie można mówić. Niewątpliwą korzyścią tych mini-zmian jest to, że non stop się o Google pisze.

Chętnie bym się zgodziła z Pawłem, że to taka cisza przed burzą (Google OS). Ale straciłam już chyba nadzieję na taki obrót rzeczy. Chyba tylko wprowadzenie Google Drive, albo interfejsu a la Zenbe, byłoby mnie w stanie przekonać.

A wracając do Themes, są w iGoogle, są w Gmailu, i troche są w Google Shared Items (tylko 3 i raczej kiepskie). Czy kolejnym newsem z Google będzie wprowadzenie Themes do Readera? Chyba tym razem chcę się mylić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailemail