Felietony

Gmail powie ci o kim zapomniałeś oraz poprawi pomyłkę w odbiorcy

Grzegorz Marczak
Gmail powie ci o kim zapomniałeś oraz poprawi pomyłkę w odbiorcy
5

Do tej pory Don't forget Bob oraz Got the wrong Bob były to dodatki do poczty Google, które można było aktywować poprzez Gmail Labs teraz jednak Google zdecydowało się na wdrożenie ich wszystkim użytkownikom (szczerze mówiąc wcześniej ich nie używałem bo nie zaglądam często do labsów gmaila). Pie...

Do tej pory Don't forget Bob oraz Got the wrong Bob były to dodatki do poczty Google, które można było aktywować poprzez Gmail Labs teraz jednak Google zdecydowało się na wdrożenie ich wszystkim użytkownikom (szczerze mówiąc wcześniej ich nie używałem bo nie zaglądam często do labsów gmaila).

Pierwszy z nich czyli Don't forget Bob sugeruje w momencie wysyłania maila do grupy osób, że może jeszcze na liście odbiorców maila brakować któregoś z znajomych i zasugerować jego dodanie.

Dla przykładu kiedy wysyłamy email do całej naszej rodziny i pominiemy ciotkę z Ciechocinka, do której też zawsze wysyłaliśmy tego typu informacje to Gmail zasugeruje nam, że brakuje jej na liście. Sprytne i dość proste bo bazuje na wcześniej wysyłanych wiadomościach do grupy odbiorców.Drugi dodatek czyli Got the wrong Bob bazuje na dość podobnej mechanice, natomiast ma za zadanie uchronić nas przed wysłaniem maila do niewłaściwej osoby. Czyli jeśli wysyłamy wspomniany wcześniej mail do całej rodziny i przez pomyłkę zamiast ciotki z Ciechocinka wstawimy kogoś o zbliżonym nazwisku to Gmail zapyta się nas czy na pewno chcemy do tej osoby wysłać naszą informacje. Dodatkowo zadziała też oczywiście pierwszy dodatek jeśli pominiemy kogoś w mailu do kogo normalnie wysyłaliśmy tego typu maila.Ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem nie miałem jeszcze okazji korzystać z tych rozszerzeń (a w moim Gmailu nadal widnieją jako wyłączone dodatki) to trudno mi coś powiedzieć o ich skuteczności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail