Felietony

dTracker pokaże ci jak daleko jeszcze

Grzegorz Marczak
dTracker pokaże ci jak daleko jeszcze
6

dTracker to nowa polska aplikacja na Androida, ma być to bardzo proste rozwiązanie pokazującą odległość od celu, lub po prostu przebyty dystans. W formie graficznej na mapie będziemy mogli śledzić naszą pozycję i obserwować jak daleko jeszcze mamy do celu. Wszystko oczywiście odbywa się przy wy...

dTracker to nowa polska aplikacja na Androida, ma być to bardzo proste rozwiązanie pokazującą odległość od celu, lub po prostu przebyty dystans. W formie graficznej na mapie będziemy mogli śledzić naszą pozycję i obserwować jak daleko jeszcze mamy do celu.

Wszystko oczywiście odbywa się przy wykorzystaniu sygnału GPS, aczkolwiek w momencie kiedy go stracimy aplikacja postara się zweryfikować naszą pozycję na podstawie informacji z sieci komórkowych.

Do tego wszystkiego jest zrobiony fajny bo też prosty widget, który możemy dodać sobie na naszym głównym ekranie (widgety to jest coś czego naprawdę brakuje w iOS). I to właściwie wszystko jeśli chodzi o funkcjonalność dTracker.

Moim zdaniem to trochę za mało - rozumiem, że miało być prosto ale brakuje chociażby tak podstawowej informacji jak czas w jakim przebyliśmy daną trasę. Patrząc na to jak wielu ludzi biega i używa do pomiarów swoich wyników właśnie telefonów komórkowych to tego typu funkcjonalność powinna być obowiązkowo wdrożona w dTracker (szczególnie, że możemy w samej aplikacji zapisywać trasy - także fajnie byłoby na przykład porównywać wyniki z poprzednio zapisanymi rezultatami).

Mam nadzieję, że dTracker w obecnej formie to dopiero podstawa do zrobienia czegoś więcej - gdyby było inaczej to niestety konkurencyjne aplikacji nie dadzą dTrackerowi najmniejszych szans na spopularyzowanie się.

Jeśli chcecie pobawić się dTrackerem to jest on już dostępny w Android Market

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroid