Poczta email

Genialna nowość na Gmailu, można nawiązywać do kontaktów podczas tworzenia wiadomości

Grzegorz Ułan
Genialna nowość na Gmailu, można nawiązywać do kontaktów podczas tworzenia wiadomości
7

Ostatnie odświeżenie interfejsu Gmaila, czy dodanie nowych funkcji jak odłożenie na później przychodzącej korespondencji, to nie wszystkie z nowości na tym webmailu.

Ostatnio informowaliśmy o dodaniu natywnej obsługi poczty offline na Gmailu, dziś serwis Addictive Tips informuje o dodaniu kolejnej funkcji, dostępnej tym razem podczas tworzenia wiadomości. Mianowicie chodzi o możliwość nawiązania do konkretnych kontaktów z książki adresowej, podczas pisania wiadomości. Tak jak to ma miejsce obecnie na Twitterze czy Slacku.

A więc, jeśli pisząc wiadomość chcemy nawiązać do innej osoby wpisujemy „@” i pierwszą literę kontaktu, po czym wyświetli się nam okienko z listą wyboru. Po zaznaczeniu odpowiedniej pozycji pojawi się ona automatycznie w polu adresata, więc nie trzeba już zaczynać tworzenia wiadomości od listy adresowej.

Podobnie zadziała znak „+”, czyli doda wybrany kontakt do wiadomości i do adresatów. Różnica polega w wyświetlaniu tej osoby w treści. W przypadku @ dodaje się samo imię, a w przypadku + imię i nazwisko.

Jak to w wygląda w efekcie? Odbiorca takiej wiadomości w obydwu przypadkach, będzie mógł wybrać wybranych kontakt w wiadomości i po kliknięciu wysłać wiadomość bezpośrednio do niej.

Powiecie, że to już było, tak, ale ścieżka dostępu i czas nieporównywalnie dłuższy, trzeba było wywołać dodatkowe okno, wpisać adres i zatwierdzić, a i tak wybrany kontakt nie pojawiał się w polu adresata, jak ma to miejsce teraz.

Źródło: TNW via Addictive Tips.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu