gmail
4

Gmail dla iOS nareszcie nadrabia ważną zaległość względem wersji z Androida

Użytkownicy iOS czekali, czekali, czekali... no i nareszcie się doczekali! Jeżeli korzystacie z wielu skrzynek w Gmailu, to najnowsza odsłona aplikacji z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Przez większość czasu multiplatformowe aplikacje mobilne idą ze sobą łeb w łeb. No, rzecz jasna, poza ograniczeniami systemowymi — a te przecież nie są czymś, z czym byśmy się na co dzień nie spotykali. Ale opcja której po latach nareszcie dorobił się Gmail dla iOS nie był podyktowany tego typu obostrzeniami — po prostu inżynierowie odpowiedzialni za aplikację zafundowali funkcję na Androidzie, a wariant na system Apple zostawili w tyle. Ale nareszcie postanowili nadrobić zaległości — i najnowsza wersja programu nadrabia brak, nad którym przez tyle czasu ubolewali ci, którzy mają w aplikacji kilka kont. Tak, nareszcie nie trzeba przełączać się między kilkoma, by sprawdzić wszystkie wiadomości w jednej, czytelnej, liście!

gmail dla ios

Zobacz też: Gmail bije rekordy popularności – i raczej nikogo to nie powinno dziwić

Gmail dla iOS nareszcie nie będzie nas zmuszać do przełączania się między kontami, by odczytać maile z różnych skrzynek

Do tej pory chcąc odczytać maile z różnych kont, zmuszeni byliśmy rozwijać menu, wybierać profil który nas interesuje — i dopiero wtedy uzyskiwaliśmy dostęp do interesującego nas maila. Zmiana o której dzisiaj mowa przyniesie na iOS funkcję „wszystkie skrzynki” (ang. all inboxes) — po wyborze z menu której, w aplikacji pokazane zostaną wszystkie wiadomości e-mail, jakie otrzymaliśmy na podłączonych kontach (i mowa tutaj zarówno o osobistych, z pakietu G Suite, jak i tych IMAP).

Nowa funkcja w Gmailu dla iPhone’ów oraz iPadów została już oficjalnie zaprezentowana na blogu Google — i jak wynika z tamtejszej zapowiedzi, w maksymalnie w przeciągu kilkunastu najbliższych dni powinna trafić do wszystkich zainteresowanych. Przyda się jeszcze chwila cierpliwości, no ale czekaliśmy już na tyle długo, że ta chwila nas prawdopodobnie nie zbawi.