Google

Nowy Gmail na iOS - Google długo kazało czekać na zmiany

Maciej Sikorski
Nowy Gmail na iOS - Google długo kazało czekać na zmiany
10

Google długo kazało na to czekać użytkwonikom sprzętu mobilnego Apple: w końcu pojawiła się nowa aplikacja Gmail dla iOS. Kosmetyczne zmiany, które trudno zauważyć? Nie - tym razem korporacja z Mountain View postanowiła o sobie przypomnieć z przytupem. Kolejny dowód na to, że na różnych frontach toczy się walka o klientów korzystających z innych platform.

Dla użytkowników sprzętu Apple, którzy dawno nie mieli kontaktu z produktami konkurencji, zmiany będą przełomowe, Google zaserwuje im zupełnie nowy interfejs. Sęk w tym, że widzimy tu rozwiązania znane z Androida, daje o sobie znać Material Design. Odświeżeniu uległ wygląd, ale też wydajność oraz funkcjonalność - aplikacja dostała "kopa".

Jedną z najciekawszych zmian jest z pewnością opcja anulowania wiadomości (undo) znane z Inbox. Kilka sekund po wysłaniu, komendę można cofnąć. To może się przydać i w pracy i w życiu prywatnym - pewnie niewiele osób zaprzeczy.

Zmiany dotyczą również wyszukiwania, jego wyniki są aktualizowane na bieżąco podczas wpisywania frazy. Warto zwrócić uwagę na możliwość archiwizowania lub usuwania wiadomości jednym gestem - wystarczy przesunięcie w prawo lub w lewo.

Czego zabrało? Chociażby wsparcia dla 3D Touch. Ale nie można mieć wszystkiego - na wspomniane nowości Google kazało długo czekać, więc i tak wydarzyło się coś dużego. Ciekawe, czy na kolejną porcję nowości też trzeba będzie czekać tyle czasu?

Za informację o premierze i zrzuty dziękuję Konradowi, który pewnie wróci do tego tematu, by podzielić się wrażeniami i opinią - już teraz pisze, że nowa aplikacja świetnie prezentuje się na iPadzie...;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu