Google

Mobilny Gmail z wygodniejszym przełączaniem kont i małą niespodzianką

Konrad Kozłowski
Mobilny Gmail z wygodniejszym przełączaniem kont i małą niespodzianką
12

Posiadacze więcej niż jednego konta Gmail z pewnością będą z tego faktu zadowoleni - szybkie przełączanie profili już jest. Druga niespodzianka powinna trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców, choć to tylko zapowiedź.

Zapowiedź ciemnego motywu w Gmailu na Androida

Google obiecało, że przed premierą nowej wersji Androida, wszystkie mobilne aplikacje doczekają się ciemnego motywu. Trudno mi w te zapewnienia uwierzyć, ale możemy nadal trzymać kciuki, bo pozostało jeszcze trochę czasu. Dobrą wiadomością jest to, że nareszcie widać pewne efekty i to w tak istotnej aplikacji jak Gmail. Co prawda ciemny motyw jeszcze nie został wdrożony, ale czai się tuż za rogiem - splashscreen oraz widżet Gmaila przywdziały ciemne tło, jeśli ustawienia globalne systemu zostały przełączone na tryb ciemny.

W przypadku drugiej z nowości nie mówimy już tylko o zapowiedziach, ale o faktycznie nowej opcji w Gmailu dla Androida. Jeśli posiadacie więcej niż jedno konto Gmail na swoim telefonie i jednocześnie korzystacie z kilku skrzynek e-mailowych, to wiecie, że przełączanie się pomiędzy nimi nie należy do najprzyjemniejszej czynności. To zmienia się właśnie teraz, bo Google nareszcie wprowadziło możliwość błyskawicznego zmiany konta za pomocą gestu.

Prosty gest i przełączanie między kontami w Gmailu

Teraz wystarczy, że przesuniecie palec na miniaturce zdjęcia profilowego w górę lub w dół i nastąpi zmiana profilu. Co istotne, działa to dokładnie tak, jak byście się spodziewali, więc w sytuacji, gdy profili jest więcej niż dwa, nie ma wcale potrzeby przełączania się na każdy następny po kolei, by powrócić do tego, z którego korzystaliśmy przed chwilą. Obsługa obydwu gestów (góra, dół) sprawia, że pomiędzy dwoma najczęściej używanymi kontami będziecie dosłownie przeskakiwać.

Nowa wersja Gmaila, która wspiera obydwie opisane powyżej nowości została oznaczona jako 2019.08.18 i jeśli nie jest jeszcze dostępna do pobrania na Waszym smartfonie z Google Play, to możecie skierować się ku APK Mirror i pobrać plik APKna własną odpowiedzialność.

Grafiki: Android Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu