Google

Gmail 6.0 dla Androida z formatowaniem tekstu i nie tylko [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Gmail 6.0 dla Androida z formatowaniem tekstu i nie tylko [prasówka]
3

W Google Play pojawiła się nowa wersja Gmaila. W wydaniu oznaczonym numerkiem 6.0 twórcy wprowadzili przede wszystkim funkcje formatowania tekstu.

Aktualizacja mobilnego Gmaila

Ponad dwie trzecie wszystkich użytkowników Gmaila korzysta z niego na telefonach. W związku z tym Google chce im udostępnić te same rozwiązania, które są dostępne z poziomu desktopów. Jednym z nich jest formatowanie tekstu. Od teraz z poziomu mobilnego klienta możemy zmieniać kolor i tło, pogrubiać, podkreślać, a także pisać kursywą. Oprócz tego Gmail 6.0 doczekał się możliwości szybkiego potwierdzania udziału w konferencjach (RSVP). Jeżeli nadawca zaproszenia wykorzystuje Google Calendar lub Microsoft Exchange, w mobilnym kliencie zobaczymy box z zapytaniem o wzięcie udziału - wszystko sprowadza się do dotknięcia odpowiedniej opcji.

Reklamy na ekranie blokady Windows 10

Dziwne rzeczy się dzieją w Windowsie 10. Redaktor How to Geek zobaczył u siebie na ekranie blokady... reklamę. Nie był to jednak mały tekst z rekomendacją lecz tło zajmujące całą powierzchnię. W tym przypadku była to całkiem przyjemna dla oka tapeta z Larą Croft z Rise of the Tomb Raider. Na szczęście funkcję tę można dezaktywować w okienku ustawień, w sekcji personalizacja. Ustawiamy tam po prostu własne tło ekranu blokady. Jeżeli ktoś już to zrobił, nie musi się niczym przejmować.

Siri trafi do Maców

Jak donosi 9to5Mac, Apple planuje jeszcze w tym roku wypuścić aktualizację dla OS X, która wprowadzi do systemu asystenta głosowego Siri. Pogłoski tego typu krążą po sieci już od 2012 roku. Tym razem jednak plan ma zostać zrealizowany w praktyce. Źródła donoszą, że firma ma już jasny obraz tego, jak Siri miałoby wyglądać i w jaki sposób działać. Asystent ma pojawić się w wydaniu z numerkiem 10.12 zaplanowanym na czerwiec.

Nie będzie Nexusa od LG w 2016

LG ma w tym roku zrezygnować z produkcji kolejnego urządzenia z linii Nexus. Jak podaje CNET, firma chce się skupić na własnym portfolio oraz produktach. Zamiast tego Koreańczycy mają wypuścić kolejny raz 2. generację LG G Watcha Urbane, który został wycofany ze sprzedaży z powodu problemów technicznych. LG jest jednym z najmocniej współpracujących z Google producentów i ma na swoim koncie już trzy smartfony z linii Nexus: 4, 5 oraz 5X.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglepocztaGmaile-mailMobile