Google

$10 milionów do wygrania - Google Android.

Grzegorz Marczak
$10 milionów do wygrania - Google Android.
4

Ciągłe pisanie o poczynaniach Google może wydawać się nudne i monotonne, jak można jednak nie napisać o firmie, która ogłasza konkurs dla developerów w puli którego jest 10 milionów dolarów? Konkurs ten towarzyszy wypuszczeniu przez google pakietu SDK (zestaw narzędzi dla programistów) dla sw...

Ciągłe pisanie o poczynaniach Google może wydawać się nudne i monotonne, jak można jednak nie napisać o firmie, która ogłasza konkurs dla developerów w puli którego jest 10 milionów dolarów?

Konkurs ten towarzyszy wypuszczeniu przez google pakietu SDK (zestaw narzędzi dla programistów) dla swojego mobilnego system operacyjnego Android. SDK jest dedykowane pod systemy takie jak windows XP, Vista, MAC OS, oraz Linux (w kilku odmianach).

Sam konkurs podzielony będzie na dwa etapy, w pierwszym zostanie wyłonione 50 aplikacji mobilnych (napisanych lub stworzonych dla Androida) z których autorzy każdej dostaną po 50 tysięcy dolarów na rozwój. Spośród 50 wyróżnionych aplikacji zostanie wybrane 10 które otrzyma nagrody w wysokości 275 tysięcy dolarów każda i kolejne 10 po 100 tysięcy dolarów. Kolejny etap konkurs przewidziany jest na drugą połowę 2008 roku.


Jak zbudować prostą aplikację pod Android


Trzeba przyznać, że Google z rozmachem zamierza wprowadzić swój system operacyjny pod strzechy urządzeń mobilnych. Oferując niebagatelną sumę 10 milionów dolarów jest w stanie zachęcić do rywalizacji dość spore grono developerów - a o to przecież chodzi. Ciekawe czy ktoś z naszych rodaków zamierza wziąć udział w konkursie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu