Moje przemyślenia

Głośnik Zooka - rozwiązanie na słabej jakości dźwięk w MacBookach i na iPadzie

MK
Marcin Kamiński
14

Współczesne tablety i laptopy oferują zazwyczaj bardzo dobre parametry ekranu – spore rozmiary i rozdzielczość w HD sprawiają, że nawet małe napisy są proste do odczytania. Gorzej sprawa ma się jednak z dźwiękiem – urządzenia mobilne zazwyczaj wyposażone są w małych rozmiarów i lichej jakości głośni...

Współczesne tablety i laptopy oferują zazwyczaj bardzo dobre parametry ekranu – spore rozmiary i rozdzielczość w HD sprawiają, że nawet małe napisy są proste do odczytania. Gorzej sprawa ma się jednak z dźwiękiem – urządzenia mobilne zazwyczaj wyposażone są w małych rozmiarów i lichej jakości głośniki, które nie gwarantują oczekiwanej jakości. W tym momencie z pomocą przychodzi Zooka – bezprzewodowy głośnik do tabletów, który swego czasu w serwisie Kickstarter cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że został wyprzedany przed czasem.

Wyświetlacze Retina, rozdzielczości HD – to wszystko sprawia, że obraz z tabletach i notebookach znacznie odstaje od jakości dźwięku, jakie te urządzenia oferują. Dlatego też powstał głośnik Zooka, którego banalnie proste zamontowanie możliwe jest zarówno na tablecie iPad jak i komputerze MacBook. Prostej konstrukcji bezprzewodowy głośnik szybko sprawi, że dźwięki wydobywające się z naszego komputera zyskają uroku. W budowie przypomina on prostą tubę oblaną silikonem.

Montaż głośnika Zooka jest banalnie prosty – wystarczy nałożyć go na górną część tabletu lub komputera i podłączyć urządzenie za pośrednictwem Bluetootha. W tym momencie głośnik znacznie podniesie jakość dźwięku podczas oglądania filmów, YouTube’a czy słuchania muzyki.

Głośnik Zooka można wykorzystać również w roli mikrofonu, a dzięki wejściu 3,5mm podłączyć dodatkowe słuchawki. Ładowanie bezprzewodowego głośnika odbywa się za pomocą portu USB z komputera.

Cena głośnika Zooka to 89 dolarów amerykańskich, czyli niespełna 300 złotych. Jest to dosyć wysoka cena, jednak sam gadżet z pewnością należy do interesujących.

Źródło: Techcrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MacbookiPad