Recenzja

Głośnik karaoke z Biedronki - test Hykker Outdoor Sound

Konrad Kozłowski
Głośnik karaoke z Biedronki - test Hykker Outdoor Sound
13

Urządzacie karaoke lub potrzebujecie mobilnego głośnika estradowego, który pozwoli rozkręcić imprezę? Ktoż by się spodziewał, że to właśnie w Biedronce znajdzie się sprzęt odpowiadający Waszym potrzebom. Od 8 czerwca Hykker Outdood Sound pojawi się w sklepach w całej Polsce. My już go sprawdziliśmy.

Hykker Outdoor Sound to ciekawa propozycja dla amatorów karaoke, ale nie tylko. Sporych rozmiarów głośnik może posłużyć też do nagłośnienia imprezy w terenie, choć nie tylko. Posiada wbudowany akumulator 1800mAh, więc utrata zasilania nie poskutkuje nagłą ciszą. Nie sugerujcie się tym faktem chcąc zorganizować wydarzenie bez dodatkowego zasilania – głośnik nie popracuje dłużej niż 2 godziny .

Wysoka na 59 cm obudowa głośnika wykonana jest z plastiku. Całość waży 8,5 kilograma. Nie jest to urządzenie z najwyższej półki, dlatego jakość sztucznego tworzywa stoi na zadowalającym, choć wyczuwalnie niewysokim poziomie. Nie odniosłem jednak wrażenia, że głośnik został niedokładnie wykonany. Wszystkie komponenty pasują do siebie, konstrukcja nie trzeszczy. Miłym dodatkiem są uchwyty – pierwszy z nich umożliwia wygodne przenoszenie głośnika, zaś drugi przemieszczanie się z nim, ponieważ na podstawce są obecne 2 kółeczka. Głośnik potraktować można jak walizkę.

Głośnika ma średnicę 12 cali i moc 30 W. Otoczono go podświetleniem LED, które dostosowuje się do odtwarzanej muzyki - w mniejszym lub większym stopniu. Do naszej dyspozycji są łączność Bluetooth oraz zwykłe wejście liniowe aux (mini jack). Dodatkowo, dla maniaków karaoke lub organizatorów wydarzeń, z tyłu obudowy znajduje się także wejście na mikrofon (standardowy jack). Zaraz obok umiejscowiono dla pokrętła pozwalające sterować głośnością mikrofonu oraz efektem echa. W efekcie możemy osiągnąć satysfakcjonującą jakość audio z mikrofonu. Multimediami sterujemy także za pomocą dołączonego do zestawu niewielkiego pilota.

Głośnik nie musi jednak być zależny od odtwarzaczy, które podłączymy do niego za pomocą Bluetooth czy wejścia liniowego. Dzięki obecności slotu na karty microSD (maksymalnie do 32 GB) muzyka może przygrywać bezpośrednio z plików – nie zabrakło klawiszy sterujących odtwarzaniem (play, pauza, itd.), a także tych odpowiedzialnych za przełączanie się pomiędzy trybami odtwarzania. Na podobnej zasadzie działa odtwarzania plików MP3 oraz WMA z pendrive’a USB. Hykker wyposażył głośnik Outdoor Sound w equalizer – nie spodziewajmy się po nim zbyt dużo, choć łatwo jest docenić jego obecność. Nawet taki rodzaj korekty może nam pomóc w osiągnięciu czystego, głośnego dźwięku. Najwięcej pracy wykonamy jednak po stronie odtwarzacza – smartfona czy komputera korzystając z wejścia aux, które sugeruję.

O wszystkich zmianach ustawień, aktualnym trybie pracy głośnika i innych, dowiemy się z niewielkiego wyświetlacza umieszczonego na tylnym panelu. Nie jest zbyt fortunne rozwiązanie, tym bardziej, że głośnik zazwyczaj będzie znajdować się w pozycji pionowej, a komunikaty wyświetlane są… również pionowo. Na uwagę zasługują komendy głosowe wypowiadane damskim głosem, dzięki którym dowiadujemy się z jakiego źródła dźwięku korzysta głośnik.

Chcąc sprawdzić głośnik w akcji wybrałem kilka utworów w wersji instrumental i dałem szansę mojemu talentowi wokalnemu. Nie wiem, co sądzili o moim mini-koncercie sąsiedzi, ale po dwóch utworach dałem spokój. Głośnik sprawdził się całkiem nieźle, choć niezbędne było dostrojenie ustawień i poziomu głośności, by wszystko zadziałało optymalnie. Brzmienie jest pełne - wysokie, średnie i niskie tony uzupełniają się zadowalająco. Sprzęt jest bardzo głośny, co potwierdza jego imprezowe aspiracje. Pewną wadą jest oczywiście fakt, że nie mamy do czynienia z dźwiękiem stereo. Nie mogę narzekać na klarowność dźwięku - zestaw głośników bardzo efektywnie współpracuje, czego efektem jest dobra głębia i neutralny dźwięk. Nie jest to sprzęt dla profesjonalistów, co wydaje się oczywiste – Hykker wychodzi ze swoją propozycją naprzeciw zupełnym amatorom dobrych imprez, a na takich głośnik Outdoor Sound spełni swoja rolę.

Cena Hykker Outdoor Sound to 299 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BiedronkaHykker