Świat

Wielcy Internetu łączą siły, by walczyć razem z terroryzmem. Pracują nad nowymi narzędziami

Kamil Świtalski
Wielcy Internetu łączą siły, by walczyć razem z terroryzmem. Pracują nad nowymi narzędziami
20

Na oficjalnym blogu Twittera ogłoszono dziś nowy projekt, w którym maczają palce cztery wielkie, internetowe plaformy. Czym będzie Global Internet Forum to Counter Terrorism (Światowe Internetowe Forum Przeciwko Terroryzmowi)?

Global Internet Forum to Counter Terrorism — co to takiego?

Global Internet Forum to Counter Terrorism to twór, w którym maczają palce duzi gracze: Facebook, Twitter, Microsoft oraz YouTube. To właściwie jedni z największych graczy na internetowym rynku. Każda z tych firm na co dzień zmaga się nie tylko z dużą porcją mowy nienawiści, ale na tych platformach nie brakuje także wszelkiej maści ekstremistów. I partnerstwo o którym mowa zakłada współpracę, której owocem mają być nowe narzędzia do walki z nienawiścią i terroryzmem w Sieci. Całą czwórką będą pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą stworzyć nowe klasyfikacje podziałów tematów, a także sprawne metody raportowania dla użytkowników. Co więcej: chcą, aby wszelkie materiały nawołujące do nienawiści, działania propagandowe czy brutalne treści w mgnieniu oka mogły zniknąć z ich baz danych.

Firmy już kilka miesięcy temu rozpoczęły współpracę przy Shared Industry Hash Database. Czyli tworzeniu bazy danych, która na podstawie zamieszczanych w sieci materiałach pozwoli wykryć osoby potencjalnie stwarzające zagrożenie i sprawnie je blokować. Global Internet Forum to Counter Terrorism to inicjatywa, pod marką którą wszystkie te działania zostaną sformalizowane.

U siebie i u innych

Tak jak wspomniałem, Global Internet Forum to Counter Terrorism stawia sobie za cel stworzenie narzędzi. Wszystkie firmy mają ku temu solidne bazy danych, a także środki, które pozwolą im te cele urzeczywistnić. Już teraz jednak mówią, że nie planują ich trzymać wyłącznie dla siebie i chętnie będą dzielić się swoją wiedzą, a także wspomagać mniejsze firmy. Ponadto zapowiedziane już zostały warsztaty w Dolinie Krzemowej (a później także w innych częściach świata), przy których wspomagać ich będą UN CTED/ICT4Peace.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

terroryzm