Telekomy

Gigabitowy internet w UPC zawita w kolejnych 12 miastach w Polsce

Grzegorz Ułan
Gigabitowy internet w UPC zawita w kolejnych 12 miastach w Polsce
17

Orange, Inea czy Netia to czołowi operatorzy w Polsce, którzy od zeszłego roku oferują już gigabitowe prędkości swoim klientom. Teraz do stawki dołącza UPC, czyli największy operator kablowy w Polsce.

W zasadzie nie dołącza, a rozszerza dostępność swojego internetu opartego na światłowodach. UPC dokładnie rok temu udostępnił pakiet z prędkością 1 Gb/s, a dziś ogłaszają udostępnienie go mieszkańcom kolejnych miast w Polsce, między innymi Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy oraz Krakowa.

Robert Redeleanu, CEO UPC Polska:

Dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój sieci opartej na światłowodach realizujemy obietnice złożone naszym klientom – wprowadzamy przełomową prędkość gigabitową w kolejnych 12 miastach w Polsce, dzięki czemu docierać będzie ona do 60 proc. gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci. Wraz z najlepszą ofertą telewizyjną i obsługą, pozwoli nam to umocnić pozycję lidera rynku, kontynuując strategię dostarczania najwyższych prędkości i najlepszego Wi-Fi naszym klientom i konsekwentnie podnosić ich satysfakcję.

W jakiej cenie? Aktualnie w Warszawie, pakiet z prędkością 1 Gb/s kosztuje 89,99 zł miesięcznie. Jednak w ofercie promocyjnej w nowych miastach, dostępny będzie w cenie 59,99 zł przez pierwsze pół roku. Po tym okresie opłata miesięczna będzie wynosiła podobnie, co w Warszawie - 89,99 zł do końca umowy.

Rozszerzenie zasięgu z superszybkim internetem, pozwoli UPC dotrzeć z nim do ponad 2 mln gospodarstw domowych w Polsce - ogólny zasięg sieci UPC wynosi obecnie 3,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. Ciągły wzrost prędkości internetu w UPC, spowodował wzrost średniej prędkości do ponad 215 Mb/s na koniec I kwartału 2019 r, nowe miasta z gigabitowym internetem powinny tą średnią znacznie podnieść.

Źródło: UPC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu