Felietony

Genialne! Grać w piracką wersję symulatora studia tworzącego gry i zbankrutować przez piractwo

Grzegorz Marczak
Genialne! Grać w piracką wersję symulatora studia tworzącego gry i zbankrutować przez piractwo
140

Studio Greenheart Games wypuściło swoją pierwszą grę Game Dev Tycoon (symulator studia developerskiego tworzącego gry) i od razu do sieci wpuścili też wersję scrackowaną. Zrobili to dokładnie w tym samym czasie kiedy miałam premierę oryginalna wersja. Statystyki gry niedługo po premierze wyglądały n...

Studio Greenheart Games wypuściło swoją pierwszą grę Game Dev Tycoon (symulator studia developerskiego tworzącego gry) i od razu do sieci wpuścili też wersję scrackowaną. Zrobili to dokładnie w tym samym czasie kiedy miałam premierę oryginalna wersja. Statystyki gry niedługo po premierze wyglądały następująco:
wersja legalna: 214 graczy, wersja piracka: 3104 graczy

W pirackiej wersji był tylko jeden mały haczyk, otóż studio bankrutowało w momencie kiedy gra zaczynała się rozkręcać. Bankrutowało z powodu piractwa!

Muszę przyznać, że numer jaki zrobiło Greenheart Games jest przedni - wreszcie każdy kto piraci grę może wcielić się w jej twórcę i zobaczy jak to jest "być piraconym" :) Najlepsze były jednak komentarze graczy piratów, którzy pożałowali niespełna 8 dolarów i teraz w grze mają problem z piractwem i nie wiedzą jak go rozwiązać:

Epic!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gameGrypiractwopiracigranie