Aplikacje webowe

Generator stron www - szybko, ładnie i za darmo

Grzegorz Ułan
Generator stron www - szybko, ładnie i za darmo
23

Testując tę aplikację, którą dziś chcę Wam zaprezentować, uznałem, że to najlepsza propozycja dla programistów, deweloperów tworzących własne aplikacje mobilne. Często testuje wybrane pozycje ze sklepów mobilnych i naprawdę niewiele jest takich, które mają własne strony internetowe - mówię o polskic...

Testując tę aplikację, którą dziś chcę Wam zaprezentować, uznałem, że to najlepsza propozycja dla programistów, deweloperów tworzących własne aplikacje mobilne. Często testuje wybrane pozycje ze sklepów mobilnych i naprawdę niewiele jest takich, które mają własne strony internetowe - mówię o polskich twórcach. Inaczej się ma sprawa z zagranicznymi deweloperami.

Z jednej strony to rozumiem, skupiają się raczej na swoim produkcie, ulepszaniu i poprawianiu, ale z drugiej strony taki serwis dla swoich projektów, to wizytówka zespołu, która jeszcze bardziej uatrakcyjni jego postrzeganie w sieci. Okazuje się na przykładzie dzisiejszej mojej propozycji do przetestowania Webflow, że nie zabiera też zbyt wiele czasu, jest za darmo, dostosowana do wyświetlania na wszystkich urządzeniach mobilnych i prezentuje się naprawdę okazale.

Na początek wystarczy nazwać nasz projekt strony i wybrać szablon, na podstawie którego chcemy stworzyć nasz serwis. Można też skorzystać z pustego szablonu i przy pomocy dostępnych narzędzie samemu go zaprojektować. Ja wybrałem celowo szablon prezentujący aplikację mobilną.

W centralnej części mamy nasz serwis z edytowalnymi elementami, po prawej zestaw narzędzi do edycji i tworzenia, po lewej menu z opcjami podglądu całego serwisu, jak i jego wyglądu na urządzeniach mobilnych.

Zaczynając modyfikację na potrzeby opisania Wam tego serwisu obawiałem się tylko o czcionki i polskie znaki, ale okazało się, że jest tak duży wybór również z obsługą polskich znaków, że bez problemu znajdziecie coś dla siebie. A dodatkowo można zaimportować do swojego projektu w ustawieniach swojego konta, czcionki Google.

Wszystkie elementy włącznie ze zdjęciami czy przyciskami możemy edytować, zmieniać, przesuwać, usuwać i wstawiać nowe. By móc wygodnie przechodzić pomiędzy wybranymi sekcjami strony możemy skorzystać z nawigatora, dostępnego również w prawym menu narzędzi.

Gdy już nasze modyfikacje dobiegną końca, podglądamy tylko jak to się prezentuje na wszystkich urządzeniach.

I eksportujemy nasz projekt na dysk w spakowanym pliku. Zapisują się w nim wszystkie pliki, włącznie ze skryptami, arkuszem stylu i zdjęciami. Wystarczy wrzucić zawartość na nasz serwer i mamy gotowy serwis www prezentujący naszą aplikację.

Jeśli nie dysponujemy serwerem ani adresem www, możemy skorzystać z przyporządkowanej naszemu projektowi subdomeny w Webflow, ale to już wiąże się z dodatkowymi kosztami. W darmowej wersji jest tylko opcja stworzenia trzech takich gotowych serwisów bez limitu eksportowania.

Jeśli chcecie zapoznać się z wszystkimi możliwościami serwisu, włącznie z tworzeniem stron "od zera", zapraszam na stronę filmów instruktażowych - http://tutorials.webflow.com/.

Webflow Tutorial: Responsive Layout from Webflow on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

za darmo