To mnie drażni.

Generator serwisów web 2.0 czyli Spaces.pl

Grzegorz Marczak
13

Doczekaliśmy się generatora serwisów społecznościowych made in Poland. Na świecie serwisy tego typu (dobrym reprezentantem jest Ning.com wyceniany na ponad $200 milionów) są bardzo popularne, przyciągają użytkowników i co najważniejsze inwestorów. Teoretycznie dobrze wykonany tego typu serwis w...


Doczekaliśmy się generatora serwisów społecznościowych made in Poland. Na świecie serwisy tego typu (dobrym reprezentantem jest Ning.com wyceniany na ponad $200 milionów) są bardzo popularne, przyciągają użytkowników i co najważniejsze inwestorów.

Teoretycznie dobrze wykonany tego typu serwis w Polsce powinien mieć szansę na sukces - niestety spaces.pl dobrze wykonane nie jest. Nie wiem na jakim skrypcie działa ten serwis (i nie mam czasu na sprawdzanie), ale nie wygląda to na coś autorskiego.

Pierwsze wrażenia najważniejsze - Podobno przy pierwszym kontakcie z nieznaną nam osobą pierwsze 5 minut jest najważniejsze, w tym czasie wyrabiamy sobie o kimś opinie. W przypadku internetu i nowych stron czas ten wynosi chyba około 30 sekund. Pierwsza strona to najczęstrzy punkt wyjścia naszych gości, ja poczyniłem większy wysiłek i sprawdziłem również podstrony serwisu.

Niestety to co ma się nazywać serwisem społecznościowym wygenerowany przez Spaces.pl wygląda żałośnie.


Strona wygenerowana przez Spaces.pl

To co jednak jest bardziej denerwujące to, że dobre pomysły psute są przez takie amatorskie twory. Właściwie serwis tego typu nigdy nie został by na antyweb opisany gdyby nie pomysł, który moim zdaniem jest bardzo dobry (oczywiście nie w wykonaniu spaces.pl).

Informacja o spaces.pl pochodzi z startups.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu