Moje przemyślenia

Gdzie te recenzje, gdzie te książki?

Grzegorz Marczak
14

Przeglądałem ostatnio polskie strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych recenzji, książek i wszystkiego co z książkami jest związane - jednym słowem szukałem jakieś społeczności interesującej się literaturą. To co znajdowałem pod hasłem recenzja książek lub książka nie do końca mi odpowiadało,...

Przeglądałem ostatnio polskie strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych recenzji, książek i wszystkiego co z książkami jest związane - jednym słowem szukałem jakieś społeczności interesującej się literaturą.

To co znajdowałem pod hasłem recenzja książek lub książka nie do końca mi odpowiadało, postanowiłem więc sprawdzić co dzieje się na dwóch serwisach związanych z książkami które powiedzmy znam.

Biblionetka.pl - Serwis z recenzjami książek, duża ilość recenzji, sporo użytkowników itp. Niestety nie mogę się jakoś przełamać przeczytałem kilka recenzji i nabrałem przekonania, że recenzje powinny być chyba moderowane. Oczywiście nie oznacza to, że Biblionetka reprezentuje niski poziomi - jest wręcz przeciwnie. Mnie jednak z jakichś chyba nieznanych powodów ten serwis odpycha. Możliwe, że jest to związane z wyglądem, może z brakiem zdjęć książek a może po prostu nie pasuje mi ten klimat.


Podaj.net to serwis umożliwiający darmową wymianę książek między użytkownikami. Pomysł bardzo zacny zważywszy na to, że ceny nowych książek są dość duże. Wygląd i grafika w serwisie również pozostawia wiele do życzenia, jednak w tym miejscu najważniejsze są zasoby jakie można zdobyć. Jestem namiętnym czytelnikiem polskiej i światowej fantastyki - kupuję dużo książek więc mam się czym wymieniać. Niestety trudno mi było znaleźć interesujące mnie pozycje - dostępne książki nie były nowościami a wręcz przeciwnie minęło już kilka dobrych lat od premiery. Możliwe, że miałem pecha i w innych kategoriach jest nieco lepiej z aktualnością książek.

Osobiście najbardziej mi brakuje miejsca w internecie, które łączyło by recenzje książek z możliwością wymiany no i oczywiście dawało możliwość tworzenia społeczności "czytających".

Przyznam, że w obecnej chwili był bym na pewno wiernym użytkownikiem takiego serwisu - często wybierając się do księgarni staram się dowiedzieć czegoś o nowych pozycjach - nie ufaj jednak nieznajomym recenzentom a tym bardziej recenzjom pisanym przez innych pisarzy.

Czy nie przydał by się nam serwis społecznościowy dla "czytających książki" ? - a może takim serwisem będzie właśnie Nakanapie.pl. Wprawdzie to co w tej chwili jest pod tym adresem nie wygląda na serwis, który ma ruszyć lada dzień (autorzy nadal nie zdradzają szczegółów na temat swojego dzieła) ale mam nadzieje, że się mylę i że wreszcie powstanie ciekawe miejsce dla "namiętnych "czytaczy".

Edit: Serwis nakanapie.pl właśnie został uruchomiony.

A może jest jeszcze jakiś serwis, który przegapiłem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu