Felietony

Microsoft zbudował wyszukiwarkę, którą trzeba instalować.

Grzegorz Marczak
Microsoft zbudował wyszukiwarkę, którą trzeba instalować.
13

Microsoft jest praktycznie nieobecny w internecie (no może trochę przesadzam) ale nie oznacza to, że sytuacja ta się nie zmieni. Ostatnio MS wykupował wszelkiego rodzaju firmy zajmując się reklamą w internecie - teraz zabrał się za tworzenie aplikacji i stworzył Tafiti. Tafiti ma być wyszukiwarką...

Microsoft jest praktycznie nieobecny w internecie (no może trochę przesadzam) ale nie oznacza to, że sytuacja ta się nie zmieni. Ostatnio MS wykupował wszelkiego rodzaju firmy zajmując się reklamą w internecie - teraz zabrał się za tworzenie aplikacji i stworzył Tafiti.

Tafiti ma być wyszukiwarką internetową, podobno tafiti jest ładne i podobno bardzo ciekawie przedstawia wyniki wyszukiwań. Szkoda tylko, że jest oparte na mało efektywny jeśli chodzi o wynik wyszukiwania silniku od Microsoft.Z Tafiti łączy się jedna niespodzianka - zbudowane jest na nowej platformie o nazwie Silverlight. Co dzięki temu otrzymują użytkownicy - pierwszą internetową wyszukiwarkę, która trzeba instalować. Przyznam szczerze, że z niedowierzaniem sprawdziłem stronę tafiti i bez instalacji nie działa.

Oczywiście Tafiti należy traktować (a właściwie trzeba) jako pokaz możliwości platformy silverlight bardziej niż jako wyszukiwarkę internetową.

I jeśli tak będziemy patrzeć na dzieło MS to pewnie jest to coś ciekawe - jeśli natomiast miało by to być coś użytecznego to chyba się nie uda, przecież nikt nie będzie instalował na komputerach wyszukiwarek internetowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu