e-sport

Gdzie obejrzeć Finał PGL Major Kraków 2017? Prawa na wyłączność dla Fantasy Expo

PW
Paweł Winiarski
4

Pamiętacie zamieszanie wokół relacji turnieju CS:GO na Polsacie? Ten sam organizator turniejów, Fantasy Expo, będzie mieć wyłączne prawa do transmisji w polskim internecie finału turnieju CS:GO PGL Major Kraków 2017.

Fantasy Expo wykupuje prawa do Majora

Jak donoszą dziś WirtualneMedia, firma Fantasy Expo wykupiła wyłączne prawa do transmisji w polskim internecie finału turnieju CS: GO PGL Major Kraków 2017. Pula nagród w przedmiotowym turnieju to milion dolarów - jeśli interesujecie się choć trochę rozgrywkami CS: GO to wiecie, że Major to poważne sprawa. W tym akurat wypadku turniej zapowiadany jest jako największe tegoroczne wydarzenie e-sportowe w CS: GO. Odbędzie się on w dniach 16-23 lipca w Tauron Arenie i wstępne szacunki mówią o 15 tysiącach widzów, którzy obejrzą go na miejscu.

Oglądanie turnieju w dużej hali to jedno (co oczywiście bardzo polecam), PGL Major Kraków 2017 zgromadzi jednak jeszcze więcej osób przed oficjalnym streamem. I to właśnie prawa do niego wykupiło Fantasy Expo. Pojawi się on na kanale Twitch Piotrka Izaka Skowyrskiego, który z Fantasy Expo współpracuje. Będzie on tam na bieżąco komentować poszczególne spotkania w czasie turnieju, a dostęp do transmisji ma być otwarty dla wszystkich widzów.

Międzynarodowe rozgrywki e-sportowe coraz mocniej wkraczają na polski rynek i są bardzo chętnie oglądane przez naszych widzów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc zapewnić kolejną oficjalną, polską transmisję czołowego światowego turnieju, tym bardziej, że jest to Major odbywający się Polsce.

- mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu Fantasy Expo.

Fantasy Expo, czyli skarga na Polsat do KRRiT

W lutym Grzesiek pisał o tym, że Fantasy Expo starała się zablokować relację turnieju CS:GO na Polsacie. Agencja gamingowa złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Streszczając rzeczoną skargę:

W piśmie przygotowanym przez prawników można przeczytać, że relacjonowanie turnieju przez Polsat, może mieć zły wpływ na młodych ludzi. Gry tego typu co CS:GO polegają na zabijaniu, epatują agresją, a nawet dopuszcza się w nich zabijanie bezbronnych przeciwników (naprawdę tak napisali).

Wspomniano, że CSGO na PEGI 18 (formalnie - nie ma) i relacja powinna pojawić się po godzinie 23:00 z uwagi na jej brutalny charakter. Grzegorz napisał o „paskudnym cynizmie i wyrachowaniu” i trudno się z tą opinią nie zgodzić. Fantasy Expo samo organizowało turnieje w CS: GO i podczas tej organizacji nie widziało problemów, które tak ochoczo wytykał Polsatowi. Dodatkowo sami są właścicielem serwisu o e-sporcie (esportnow.pl). Kilka dni później pojawiło się też oficjalne oświadczenie Fantasy Expo.

Oczywiście w sieci zawrzało. Scena e-sportowa z każdym rokiem rośnie w siłę i tego typu akcje wcale jej nie pomagają. Pojawiły się głosy, że to „sr… do własnego gniazda”. Kompletnie się takiej ocenie nie dziwię.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: