Ciekawostki technologiczne

Gdybyście mieli wolną chwilę to... Filmweb ruszył z quizami

Maciej Sikorski
4

Quizy i konkursy to to, co tygryski lubią najbardziej. Osobiście próbuję je już omijać, bo za dużo czasu pożerają: są w gazetach, na portalach, w aplikacjach. Sprawdzać można się cały czas... Fanów filmu powinna ucieszyć informacja, że z quizami rusza Filmweb. Aż dziw bierze, że tak długo z tym zwle...

Quizy i konkursy to to, co tygryski lubią najbardziej. Osobiście próbuję je już omijać, bo za dużo czasu pożerają: są w gazetach, na portalach, w aplikacjach. Sprawdzać można się cały czas... Fanów filmu powinna ucieszyć informacja, że z quizami rusza Filmweb. Aż dziw bierze, że tak długo z tym zwlekali.

Jakiś czas temu zafundowałem sobie quizowy odwyk: zauważyłem, ile to czasu pochłania i jak bardzo chce się kliknąć na kolejny do rozwiązania, doszedłem do wniosku, że trzeba powiedzieć basta. Przynajmniej na jakiś czas. Możliwe, że do dzisiaj - Facebook poinformował, że Filmweb rusza z quizami i pewnie znowu się zacznie. Przecież trzeba sprawdzić swoją znajomość seriali, przekonać się, jak bardzo zna się twórczość reżysera X czy karierę aktora Y. A jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę, że można rywalizować ze znajomymi, to... sami wiecie.

Uruchomione quizy to nie tylko testy z "wiedzy o", ale też dobra rozrywka i możliwość rywalizacji ze znajomymi. Wraz ze startem quizów na Waszym Filmwebie pojawił się nowy filtr aktywności, dzięki któremu możecie wyświetlić listę testów, które w ostatnim czasie rozwiązali Wasi znajomi. Sami także możecie wziąć w nich udział.

Pomysł dobry, jak już pisałem, dziwi mnie, że tak długo trzeba było na to czekać. Zastanawiam się jednak, czy Filmweb będzie też tworzył pytania, całe testy, dla prawdziwych maniaków kina, filmoznawców. Byłoby dobrze, gdyby serwis nie zajął się wyłącznie popularnymi filmami z ostatnich lat, ale też sięgnął do długiej i fascynującej historii kina. Quiz z kina radzieckiego albo twórczości Ingmara Bergman - pewnie sporo osób zaciera ręce na samą myśl o takich rzeczach.

quiz 2 (2)

Weekend niedaleko, za oknem upały, więc niewiele rzeczy chce się robić. Przynajmniej z gatunku tych pożytecznych. Pozostaje oddać się rozrywce. W tym przypadku można sobie tłumaczyć, że to sprawdzanie wiedzy i ewentualne dokształcanie się. Do dzieła!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmfilmweb