21

Gdybyście cudem zapomnieli: jutro premiera Grand Theft Auto V

To raczej mało prawdopodobne, żeby ta informacja jeszcze do Was nie dotarła, ale jutro w sklepach pojawi się piąta część kultowego Grand Theft Auto. Wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się dowodzić, że Rockstar udało się po raz kolejny stworzyć tytuł, który wyprzeda się na pniu. Na rozgrzewkę kilka pierwszych ocen z zagranicznych serwisów: […]

To raczej mało prawdopodobne, żeby ta informacja jeszcze do Was nie dotarła, ale jutro w sklepach pojawi się piąta część kultowego Grand Theft Auto. Wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się dowodzić, że Rockstar udało się po raz kolejny stworzyć tytuł, który wyprzeda się na pniu.

Na rozgrzewkę kilka pierwszych ocen z zagranicznych serwisów:

Z nielicznych wad, które mogą ewentualnie odstraszyć Was przed zakupem: recenzeci zwracają uwagę, że potencjał leżący w możliwości przełączania się pomiędzy trzema bohaterami, nie został zbyt dobrze wykorzystany. Fabuła w pewnym momencie traci dynamikę, przez co zainteresowanie nieco gaśnie, żeby wrócić dopiero podczas wielkiego finału.

Brzmi trochę jak GTA IV, które mnie osobiście odtrąciło właśnie niezbyt dobrze rozłożonym napięciem i kiepską konstrukcją fabularną. Poza tym GTA V jawi się jednak jako gra niemalże idealna. Świetne zwieńczenie bardzo bogatej i udanej, siódmej generacji konsol.

W kwestii Grand Theft Auto V na komputery osobiste, to na razie ani widu, ani słychu – cisza. Gracze jednak niecierpliwią się, więc rozpoczęli zbieranie podpisów w serwisie Change.org. Mają nadzieję na zebranie pół miliona osób, które zadeklarują chęć, aby Rockstar przeniosło swoją najnowszą grę na pecety. Osobiście nie obawiałbym się – prędzej czy później GTA V powinno wyjądować na komputerach osobistych. Z drugiej strony, to samo mówiło się przecież o Red Dead Redemption.

Jeżeli nie możecie doczekać się jutra, to możecie wybrać się na jedną z wielu nocnych premier. Najłatwiej będzie udać się do jednego z salonów sieci EMPIK, albo Tesco, Media Markt, bądź Saturn. Upewnijcie się tylko, że w wybranym sklepie nocna premiera się odbędzie – o północy ma się otworzyć wiele drzwi, ale nie wszystkie.

Na koniec – ciekawostka. W finalnej wersji GTA V znalazły się kody. Jak za starych dobrych czasów. Odpowiednie kombinacje przycisków znajdziecie w serwicie Cheat Code Central, dostępne są zarówno kody dla wersji PS3, jak i X360.