Gry

Polski rynek producentów gier wideo - mówimy jak jest

Grzegorz Marczak
Polski rynek producentów gier wideo - mówimy jak jest
4

Podczas trwającej konferencji GIT2013 Marcin Przasnyski miał świetną prezentację odnośnie polskich spółek zajmujących się produkcją gier. Poprosiłem Marcina o możliwość publikacji tej prezentacji wraz z jego krótkim prowadzeniem aby było wiadomo co autor miał na myśli. Polecam gorąco dokładnie zapoz...

Podczas trwającej konferencji GIT2013 Marcin Przasnyski miał świetną prezentację odnośnie polskich spółek zajmujących się produkcją gier. Poprosiłem Marcina o możliwość publikacji tej prezentacji wraz z jego krótkim prowadzeniem aby było wiadomo co autor miał na myśli. Polecam gorąco dokładnie zapoznać się ze slajdami. A teraz oddaję głos Marcinowi:

Prezentacja o giełdzie i finansach dla osób, które nie są związane z rynkiem kapitałowym, inwestowaniem czy chociażby księgowością zawsze jest wyzwaniem, bo w upraszczaniu i spłycaniu tematu nie mogę posunąć się za daleko. Staram się znaleźć złoty środek i wyczuć, co interesuje publiczność i na co reagują osoby zebrane na sali. Dlatego pierwszych parę minut poszerzam temat, szukając po omacku kluczy do serc i umysłów osób, które przyszły mnie posłuchać. Buduję drogowskaz z otrzymanych uśmiechów, mrugnięć czy westchnień, i wtedy jedziemy.

Tym razem na GIT 2013 chciałem poprzez finanse i wyceny giełdowe pokazać trzy rzeczy:

Po pierwsze branża producentów gier jest jedną z atrakcyjniejszych dla polskich inwestorów, choć jest mała i niesie cały czas znaczące ryzyka, więc nie powinna być zasadniczą częścią portfela zawodowego inwestora.

Po drugie, mimo że na giełdzie jest tylko kilka spółek, plus kilka znaczących poza giełdą, wartość branży buduje w większości CD Projekt, którego wzrost w ostatnich miesiącach jest imponujący.

Po trzecie, jak odnieść wartość giełdową do wartości wewnętrznej aby samemu w przybliżeniu określić, jak duża jest premia w wycenie, a więc komponent ceny odpowiadający za przyszłość. Duża lub bardzo duża. Oznacza to, że inwestorzy wręcz pragną takich właśnie modeli biznesowych: wysoko rentownych i otwartych na rozwój globalny. Więcej szczegółów w prezentacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GryCI Games