Gry

Gdybyście cudem zapomnieli: jutro premiera Grand Theft Auto V

Kamil Ostrowski
Gdybyście cudem zapomnieli: jutro premiera Grand Theft Auto V
21

To raczej mało prawdopodobne, żeby ta informacja jeszcze do Was nie dotarła, ale jutro w sklepach pojawi się piąta część kultowego Grand Theft Auto. Wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się dowodzić, że Rockstar udało się po raz kolejny stworzyć tytuł, który wyprzeda się na pniu. Na rozgrze...

To raczej mało prawdopodobne, żeby ta informacja jeszcze do Was nie dotarła, ale jutro w sklepach pojawi się piąta część kultowego Grand Theft Auto. Wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się dowodzić, że Rockstar udało się po raz kolejny stworzyć tytuł, który wyprzeda się na pniu.

Na rozgrzewkę kilka pierwszych ocen z zagranicznych serwisów:

Z nielicznych wad, które mogą ewentualnie odstraszyć Was przed zakupem: recenzeci zwracają uwagę, że potencjał leżący w możliwości przełączania się pomiędzy trzema bohaterami, nie został zbyt dobrze wykorzystany. Fabuła w pewnym momencie traci dynamikę, przez co zainteresowanie nieco gaśnie, żeby wrócić dopiero podczas wielkiego finału.

Brzmi trochę jak GTA IV, które mnie osobiście odtrąciło właśnie niezbyt dobrze rozłożonym napięciem i kiepską konstrukcją fabularną. Poza tym GTA V jawi się jednak jako gra niemalże idealna. Świetne zwieńczenie bardzo bogatej i udanej, siódmej generacji konsol.

W kwestii Grand Theft Auto V na komputery osobiste, to na razie ani widu, ani słychu – cisza. Gracze jednak niecierpliwią się, więc rozpoczęli zbieranie podpisów w serwisie Change.org. Mają nadzieję na zebranie pół miliona osób, które zadeklarują chęć, aby Rockstar przeniosło swoją najnowszą grę na pecety. Osobiście nie obawiałbym się – prędzej czy później GTA V powinno wyjądować na komputerach osobistych. Z drugiej strony, to samo mówiło się przecież o Red Dead Redemption.

Jeżeli nie możecie doczekać się jutra, to możecie wybrać się na jedną z wielu nocnych premier. Najłatwiej będzie udać się do jednego z salonów sieci EMPIK, albo Tesco, Media Markt, bądź Saturn. Upewnijcie się tylko, że w wybranym sklepie nocna premiera się odbędzie – o północy ma się otworzyć wiele drzwi, ale nie wszystkie.

Na koniec – ciekawostka. W finalnej wersji GTA V znalazły się kody. Jak za starych dobrych czasów. Odpowiednie kombinacje przycisków znajdziecie w serwicie Cheat Code Central, dostępne są zarówno kody dla wersji PS3, jak i X360.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

premieraGrygta