Moje przemyślenia

Gazetowy wyhacz.pl tak się zasugerował, że aż przepisywał z antyweb.

Grzegorz Marczak
30

Niedawno pisałem o podbij.pl serwisie, który ostatnimi czasy wywołuje dość dużo emocji w naszym internecie. Nie chcę jednak pisać o podbij.pl tylko o artykule, który na jego temat pojawił się na gazetowym serwisie wyhacz.pl. `Otóż nieznajomy autor tak zainspirował się, moim wpisem o tym serwisie,...

Niedawno pisałem o podbij.pl serwisie, który ostatnimi czasy wywołuje dość dużo emocji w naszym internecie. Nie chcę jednak pisać o podbij.pl tylko o artykule, który na jego temat pojawił się na gazetowym serwisie wyhacz.pl.

`Otóż nieznajomy autor tak zainspirował się, moim wpisem o tym serwisie, że aż "pożyczył" cały układ newsa. Czyli zaczął od wyjaśnienia czym jest serwis, potem przepisał przykład z nikonem 3d (kopiując akapity z mojego bloga), potem napisał o dylemacie grać dalej czy odpuścić, następnie jest przykład z Macbook Air. Potem odsyłacze do powerbloga (do którego ja też odsyłałem), trochę zmiana kolejności niektórych zdań i gotowe (fakt, że niektóre akapity zostały pominięte).

W tekście znalazły się też spore fragmenty przyklejone z antyweb (dla przykładu podam jeden, nie chce mi się przeszukiwać dokładnie całego tekstu):

fragment z mojego newsa o podbij.pl:

Teraz przykład na prawdziwą wartość Nikon D60 + 2 obiektywy, który został wylicytowany za 331,10 PLN. Użytkownicy serwisu podbili ten przedmiot 3311 razy. Każde podbicie po kosztowało licytujących 1,22 PLN - czyli w sumie wartość podbić to 4039 PLN i do tego wygrywający musi zapłacić 331 PLN za przedmiot. Na tym przykładzie widać jak działa piramida - zyskał jeden licytujący (jeśli nie podbijał za dużo) i serwis - reszta straciła podczas aukcji pieniądze.

Kawałek z wyhacz.pl (boldem jest zaznaczone to co zostało przyklejone słowo w słowo)

Przykładowo lustrzanka cyfrowa Nikon D60 z dwoma obiektywami została wylicytowana za 331,10 zł. Z tak okazyjnej ceny cieszyć się może jednak jedynie zwycięzca licytacji. I właściciele serwisu.

Cena końcowa aukcji wskazuje na to, że użytkownicy serwisu podbili ten przedmiot 3311 razy. Każde podbicie po kosztowało licytujących 1,22 PLN - czyli w sumie wartość podbić to 4039 PLN i do tego wygrywający musi zapłacić 331 PLN za przedmiot.

Drogi autorze na Wyhaczu - nie mam żadnego problemu z tym, że inspirowałeś się a nawet przepisywałeś moje teksty. Nie mam też problemu z tym, że nie linkujesz do źródeł (bo pewnie nie masz tam za dużego ruchu). Podaj tylko proszę dane abym wiedział komu mam przesłać fakturę? - bo przecież jako współtwórcy też mi się coś należy :)

Ps. Nie jestem specjalnie przewrażliwiony na punkcie tego typu działań "zawodowców", i jeśli ktoś uważa, że tekst z AW nie jest podobny do tego z Wyhacz to nie będę tego udowadniał.

Ps2. Zrzut z ekranu na pamiątkę sobie zachowałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebpodbij.pl