YouTube

Gang Albanii i gamerzy rządzą wakacjami na polskim YouTubie

Paweł Winiarski
Gang Albanii i gamerzy rządzą wakacjami na polskim YouTubie
54

O gustach muzycznych się nie dyskutuje. Trudno jednak odmówić Popkowi i kolegom sukcesu zarówno na rynku muzycznym, jak i na YouTubie. Jak co miesiąc, firma Sotrender przygotowała raport dotyczący polskiego YouTuba, w tym najczęściej oglądanych materiałów, czy profili, na których notuje się najwi...

O gustach muzycznych się nie dyskutuje. Trudno jednak odmówić Popkowi i kolegom sukcesu zarówno na rynku muzycznym, jak i na YouTubie.

Jak co miesiąc, firma Sotrender przygotowała raport dotyczący polskiego YouTuba, w tym najczęściej oglądanych materiałów, czy profili, na których notuje się najwięcej aktywności.

„Prawdziwi Albańczycy, a nie jacyś podrabiańcy"

W przypadku materiałów wideo aż trzy miejsca z pierwszej szóstki okupuje Gang Albanii. Myślę, że wokół trzyosobowego projektu narosło już tyle kontrowersji i nazwa ta pojawiła się w tak wielu mediach, że nic się nie stanie, jeśli nie będę tłumaczył Wam co to za „zespół”. Miliony wyświetleń przypadające na każdy z trzech znajdujących się w zestawieniu teledysków doskonale pokazuje, jakiej muzyki słuchają na YouTube polscy internauci. I całkiem spokojny utwór Sarsy, okupujący pierwsze miejsce, tego nie zmieni.

Polski YouTube grami stoi

Nie jest tajemnicą, że na polskim YouTubie gry są niezwykle popularną kategorią. Widać to doskonale również w pierwszym miesiącu wakacji. IsAmUxPompa, Gimper, reZigiusz, izak LIVE i Blowek to pierwsza piątka profili jeśli chodzi o aktywność na platformie. JJayJoker, reZigiusz i izak LIVE (czyli ponownie profile growe) uznano ponadto za najszybciej rosnąć. Najbardziej lubiani? Znowu trzy profile dotyczące gier. Najbardziej nielubiani? Przoduje gazeta.pl, która notabene (a tak naprawdę AIA, czyli agorowa platforma partnerska) niedawno sama promowała profil Gimpera.

Wakacje to dla YouTube ciężki czas - spadają zarówno ogólne obejrzenia materiałów, ilość umieszczanych w serwisie produkcji jak i liczba komentarzy pod filmami. Jeśli jednak zastanawialiście się jakiego rodzaju materiały i jacy twórcy rządzą w tym okresie na YouTube, to chyba nie muszę nic więcej dodawać.

Pełen raport znajdziecie tu.

grafika: 1
pozostałe grafiki - raport Sotrender

źródło: raport Sotrender

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubehot