Moje przemyślenia

Gametrade.pl do internautów korzystających z adblocka - wyłącz albo ograniczymy ci funkcjonalność

GM
Grzegorz Marczak
89

Gametrade to serwis, w którym możemy wymieniać się i sprzedawać gry oraz sprzęt dla graczy. W chwili obecnej w serwisie dostępne jest ok. 85 tysięcy tytułów, liczba zarejestrowanych użytkowników zbliża się natomiast do 100 tysięcy. Mimo dość ciekawych statystyk serwis utrzymuje się jednak również z...

Gametrade to serwis, w którym możemy wymieniać się i sprzedawać gry oraz sprzęt dla graczy. W chwili obecnej w serwisie dostępne jest ok. 85 tysięcy tytułów, liczba zarejestrowanych użytkowników zbliża się natomiast do 100 tysięcy. Mimo dość ciekawych statystyk serwis utrzymuje się jednak również z reklam (zakładam, że jest to znaczący procent dochodów). I właśnie o prawo do wyświetlania ich użytkownikom zaczął walczyć. Nie wiem od kiedy, bo szczerze mówiąc nie jestem aktywnym użytkownikiem, ale internautom którzy korzystają z adblocka Gametrade serwuje poniższy komunikat.W skrócie oznacza on, że Gametrade jeśli nie zrezygnujesz z adblocka na ich stronie uniemożliwi ci pełne korzystanie z serwisu. Przy okazji jest też informacja o tym, że można wykupić sobie pakiet usług nazwany Automatorem, który przy okazji wyłącza reklamy.

Jak dla mnie sytuacja jest jasna i klarowna. Jeśli serwis utrzymuje się z reklam to nie widzę powodów, dla których miałby nie walczyć o swoje pieniądze. Tym bardziej, że oprócz opłaty weryfikacyjnej jest całkowicie za darmo. Jeśli Gametrade jest dla kogoś pożyteczną usługa to z pewnością ta osoba przeboleje te kilka mrugających banerów. Dla tych natomiast, którzy walkę z reklamą w sieci biorą sobie za punkt honoru i przejaw wolności - jest opcja płatna. Jeśli natomiast ktoś nie należy do żadnej z wyżej wymienionych grup, może po prostu przestać korzystać.

Chcąc nie chcąc reklama jest nadal jednym z podstawowych źródeł dochodów serwisów w internecie, szczególnie w przypadku darmowych usług. Trudno się więc dziwić, że wydawcy/firmy zaczną walczyć o swoje pieniądze chcąc nie tylko utrzymać swój biznes ale zapewnić też odpowiednią jakość usług.

Od razu nadmienię, że jestem tym typem internauty, który z premedytacją nie używa adblocka. Co prawda, na niektórych portalach cierpię z tego powodu ale mam też świadomość że tworzenie treści, przygotowywanie materiałów video i generalnie prowadzenie biznesu w internecie kosztuje. Jeśli więc korzystam z czegoś za darmo, to przynajmniej nie blokuję reklam wierząc, że w ten sposób ktoś może zarobić na koszty, a ja nadal będę miał "coś" za darmo.

Info o blokowaniu adblocka przez Gametrader pochodzi z Google+ od Bartka Kucharczyka

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Reklamaadblock