Gry

Gamescom 2014: Cosplayerzy - gracze najbardziej oddani swojej pasji [Galeria]

Paweł Kozierkiewicz
Gamescom 2014: Cosplayerzy - gracze najbardziej oddani swojej pasji [Galeria]
8

Gry wideo zbudowały wokół siebie ogromną rzeszę miłośników, którzy są gotowi włożyć wiele pasji (oraz pieniędzy) w swoje hobby. Szyją, konstruują i budują dla siebie przebrania, w których później występują na różnych targach i wydarzeniach. Podczas targów Gamescom można ich było spotkać naprawdę wie...

Gry wideo zbudowały wokół siebie ogromną rzeszę miłośników, którzy są gotowi włożyć wiele pasji (oraz pieniędzy) w swoje hobby. Szyją, konstruują i budują dla siebie przebrania, w których później występują na różnych targach i wydarzeniach. Podczas targów Gamescom można ich było spotkać naprawdę wielu.

Targi w Kolonii przygotowały dla cosplayerów całą specjalną strefę, która nazywała się "Cosplay Village". Została ona połączona ze miejscem, gdzie wystawiały się sklepy oferujące całe mnóstwo gadżetów i ubrań pozwalających graczom (i nie tylko) na zamanifestowanie swoich zainteresowań. Nie będzie przesadą jeśli napiszę, że można było tam znaleźć wszystko, o czym może marzyć współczesny nerd - figurki, filmy i komiksy, torby, czapeczki...  Pozostawienie tam całej miesięcznej pensji nie byłoby niczym skomplikowanym.

W tym samym miejscu każdy odwiedzający mógł dosłownie obijać się o cosplayerów, którzy pokazywali swoje pomysłowe przebrania. Często też wyruszali oni na rozległe hale Koelnmesse, gdzie każdy z odwiedzających mógł sobie zrobić z nimi zdjęcie. Do najlepszych ustawiały się nawet długie kolejki. Zapraszam do bardzo obszernej fotogalerii, gdzie udokumentowałem przebranych uczestników Gamescomu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

recgrygamescom 2014cosplay