Linux

Gameolith - Sklep z grami dla Linuksa

GU
Grzegorz Ułan
3

Uruchomiony w lipcu tego roku sklep z grami dla Linuksa - Gameolith, umożliwiał zakup gier tylko w dolarach. Aby zachęcić większą grupę użytkowników z Europy twórcy projektu udostępnili wczoraj, dwie dodatkowe strony dla graczy - Gameolith.eu, płatności w euro oraz Gameolith.co.uk z płatnościami w f...

Uruchomiony w lipcu tego roku sklep z grami dla Linuksa - Gameolith, umożliwiał zakup gier tylko w dolarach. Aby zachęcić większą grupę użytkowników z Europy twórcy projektu udostępnili wczoraj, dwie dodatkowe strony dla graczy - Gameolith.eu, płatności w euro oraz Gameolith.co.uk z płatnościami w funtach brytyjskich.

Wprawdzie sklep ten nie może się jeszcze pochwalić liczbami udostępnionych gier, na dzisiaj dostępnych jest raptem 10 gier w cenach od 4.45$ za Cardinal Qest do 24.95$ za Hacker Evolution Duality, ale jest to pierwszy sklep z cyfrową dystrybucją gier, dedykowany na najbardziej popularne dystrybucje Linuksa.
Można mu wróżyć sukces, skazać z miejsca na porażkę, jednak jest to kolejna próba wyrwania podstawowego argumentu przeciwko Linuksowi - "a można na nim pograć?" i moim zdaniem trzeba dawać szansę takim projektom, mówić o nich i zachęcać.

Sam serwis wykonany jest przejrzyście z wygodną nawigacją i podziałem gier na kategorię. Najciekawszą na dzisiaj dostępną pozycją, no i najdroższą, jest wspomniany wcześniej Hacker Evolution Duality.

Płatności możemy dokonywać poprzez konto PayPal. Płatność kartą jest również dostępna, przy opcji zakupu kredytów Gameolith, które później można wykorzystywać przy zakupie gier.

Jaka jest przyszłość tego typu projektów? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Jednak wbrew obiegowej opinii, przysłowiowego 1% użytkowników tego systemu, jest spore grono odbiorców, oczekujących na fajne pozycje, dostępne na ich ulubiony system, do których można dotrzeć z taką ofertą.

Na początku roku Steam zapowiadał linuksową wersję swojej platformy z grami, skończyło się na wersji na Mac-a. Jednak zainteresowanie wersją na Linuksa było spore, duży odzew i wyczekiwanie.
Można oczywiście kombinować i zainstalować Steam-a na Linuksie, ale to nie o to chodzi przecież, aby wykonywać kombinacje alpejskie, tylko po to, aby sobie zagrać w ulubioną gierkę.
Jest też sklep w samym Ubuntu, ale z grami dostępnymi tylko na tą dystrybucję.

Powyższy projekt chce zerwać z tymi wszystkim ograniczeniami dla użytkowników Linuksa, zachęcić developerów, producentów gier do udostępniania swoich pozycji również dla nich. Odpłatnie.

Na zachętę filmik z Hacker Evolution Duality:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grylinux