Google

Gallery Go: nowa, lekka, aplikacja Google do zarządzania zdjęciami już dostępna!

Kamil Świtalski
Gallery Go: nowa, lekka, aplikacja Google do zarządzania zdjęciami już dostępna!
25

Lekkie aplikacje, powstające z myślą o rozwijających się rynkach, cieszą się ogromną popularnością. Dzisiaj Google startuje z kolejną propozycją — tym razem oferuje aplikację do zarządzania i szybkiej edycji zdjęć, Google Go!

Aplikacje typu lite przypadły do gustu nie tylko gronu posiadaczy słabszych smartfonów i tabletów, ale... wszystkim, którzy lubią lekkie, przemyślane i po prostu działające aplikacje. O ile jeszcze dwa lata temu ich widok budził konsternację i zaciekawienie — teraz nawet wśród właścicieli topowych urządzeń spotykam się z opinią, że mniej znaczy więcej. I sami chętnie wybierają lekkie warianty aplikacji. Jeżeli zatem z rożnych powodów Zdjęcia Google na Androidzie niespecjalnie przypadły Wam do gustu, to rzućcie okiem na Gallery Go. Nową, lekką, propozycję która pozwoli na edycję i porządkowanie zdjęć nawet wtedy, kiedy nie jesteście podpięci do sieci.

Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z

Jak na lekką aplikację przystało — brak tam specjalnych udziwnień i przerostu formy nad treścią. To ważąca raptem 10MB aplikacja, która pozwoli w łatwy i przyjemny sposób zedytować i uporządkować grafiki w naszej bibliotece. Mimo wszystko twórcy dokonali wszelkich starań, by znalazły się tam wszystkie najważniejsze funkcje — w tym algorytmy odpowiedzialne za automatyczną poprawę zdjęć, segregację, a w bonusie też kilka podstawowych narzędzi które pozwolą nam samodzielnie wprowadzić zmiany według własnego widzimisię. Posiada także integracje z usługą Zdjęcia Google, a poza tym wspiera materiały zapisane na kartach microSD — i dodatkowe foldery nie stanowią dla niej większego wyzwania.

Każdej nocy Galeria Go automatycznie porządkuje Twoje zdjęcia i grupuje je według tych kategorii: Osoby, Selfie, Przyroda, Zwierzęta, Dokumenty, Klipy wideo oraz Filmy. Galeria Go ułatwia porządkowanie treści, dzięki czemu mniej czasu tracisz na wyszukiwanie zdjęć i możesz go przeznaczyć na dzielenie się wspomnieniami ze znajomymi i rodziną.

Aplikacja Gallery Go dostępna jest na platformie Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu