Samsung

Galaxy Xcover 3 - kolejny twardziel Samsunga

Maciej Sikorski
Galaxy Xcover 3 - kolejny twardziel Samsunga
9

Przez kilka ostatnich dni trafiałem w Sieci na informacje dotyczące najnowszego flagowca Samsunga w wersji Active, czyli wzmacnianej, przeznaczonej dla fanów sportów ekstremalnych, budowlańców czy wędkarzy ;) To na razie jedynie pogłoski, trudno stwierdzić czy i kiedy smartfon trafi na rynek. Wiadom...

Przez kilka ostatnich dni trafiałem w Sieci na informacje dotyczące najnowszego flagowca Samsunga w wersji Active, czyli wzmacnianej, przeznaczonej dla fanów sportów ekstremalnych, budowlańców czy wędkarzy ;) To na razie jedynie pogłoski, trudno stwierdzić czy i kiedy smartfon trafi na rynek. Wiadomo jednak, że koreański producent poszerzy ofertę o innego "twardziela", model Galaxy Xcover 3.

Nie przypominam sobie, bym wcześniej widział sporo tekstów na temat wspomnianego urządzenia, na dobrą sprawę nie przypominam sobie, bym w ogóle coś o nim słyszał. Niespodzianka. Dzisiaj dość niespotykane w tej branży zjawisko. Nie oznacza to jednak, że o smartfonie wiemy już wszystko - oficjalnie ma być zaprezentowany dopiero za kilka dni, podczas targów CeBIT w Hanowerze. Co wiadomo o nim już dzisiaj?

Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz (na razie brak danych dotyczących jednostki), 1,5 GB pamięci operacyjnej oraz 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA, czyli 800×480 pikseli. Ten komponent nie rzuca na kolana i potencjalny klient mógłby liczyć na coś lepszego. Do tego 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD, dwa aparaty (5 Mpix z tyłu i 2 Mpix do wideorozmów). Pojemność akumulatora wynosi 2200 mAh - chociaż nie zastosowano potężnego procesora i wielkiego wyświetlacza, a co za tym idzie pobór energii nie będzie bardzo duży, producent mógł wpakować do środka większą baterię. Wszak to sprzęt, który ma sobie radzić w trudnych warunkach. A do takich zaliczam dłuższy brak zasilania.

Użytkownik może liczyć na moduły LTE czy NFC, na GPS i kompas, jest i KNOX. Całość zamknięta w obudowie o grubości 10 mm (nie jest najgorzej), smartfon waży 154 g i trafi na rynek z Androidem 4.4, ale doczeka się aktualizacji do wersji 5.0. Co z ochroną? Sprzęt powinien przetrwać upadek z wysokości ponad jednego metra, wytrzyma kąpiel na głębokości metra (maksymalnie pół godziny), spełnia standardy MIL-STD 810G oraz IP67. Tym samym nie są mu straszne ani pył, ani ulewa, ani wstrząsy, ani wysoka czy niska temperatura.

Kilku rzeczy w tym urządzeniu nie rozumiem i już o tym wspomniałem, nie wiem, dlaczego Samsung tworzy produkt, który już na wstępie wydaje się osłabiony. Zastanawia mnie też pozycjonowanie urządzenia oraz inne wzmacniane modele, jakie Samsung zaprezentuje w tym roku (jeśli zaprezentuje). Firma będzie się trzymać tego, co zapowiadano w poprzednich kwartałach i nie przesadzi z liczbą smartfonów czy znowu będziemy świadkami rozciągania oferty? Może na niemieckich targach powiedzą więcej na ten temat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Smartfon