Samsung

[IFA2014] Galaxy Tab Active – pierwszy taki tablet w ofercie Samsunga

Maciej Sikorski
[IFA2014] Galaxy Tab Active – pierwszy taki tablet w ofercie Samsunga
9

Zaledwie parę godzin temu pisałem o smartfonie CAT S50, wzmacnianym smartfonie, który do Berlina przywiozła firma Caterpillar. Wspominałem wówczas, że producenci urządzeń tego typu będą musieli stawić czoła dużym graczom z rynku mobilnego, którzy uodparniają swój sprzęt. Przykładem Samsung prezentuj...

Zaledwie parę godzin temu pisałem o smartfonie CAT S50, wzmacnianym smartfonie, który do Berlina przywiozła firma Caterpillar. Wspominałem wówczas, że producenci urządzeń tego typu będą musieli stawić czoła dużym graczom z rynku mobilnego, którzy uodparniają swój sprzęt. Przykładem Samsung prezentujący na tarach IFA 2014 tablet Galaxy Tab Active.

Samsungowi i jego nowym produktom poświęciliśmy naprawdę dużo uwagi w dniu wczorajszym, dzisiaj kontynuujemy przegląd świeżej oferty. Trudno się temu dziwić – Koreańczycy są naprawdę aktywni w Berlinie i najwyraźniej chcą zostać gwiazdą imprezy. Ostatecznie tak się pewnie stanie – kroku dotrzymuje im póki co wyłącznie Sony, ale nawet Japończycy nie odpalili w stolicy Niemiec takiej petardy, jak koreański gigant.

Po Galaxy Note 4, Galaxy Edge, zegarku Gear S oraz okularach rzeczywistości rozszerzonej Gear VR, przyszedł czas na tablet GALAXY Tab Active. Faktycznie – tabletu jeszcze nie pokazali, więc trzeba to nadrobić. I to nadrobić w dość oryginalny sposób: firma pokazała pierwszy tego typu sprzęt ze swojej oferty. To urządzenie przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, wzmacniane, spełniające standard IP67 (chronione przed pyłem oraz zalaniem). Model wytrzymuje podobno silne wstrząsy oraz upadek z wysokości 1,2 m. Podejrzewam, że część z Was byłaby zainteresowana takimi bonusami.

Co w środku? Przede wszystkim czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, 1,5 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wbudowanej (plus czytnik kart pamięci formatu microSD), dwa aparaty (główny 3,1 Mpix i przedni 1,2 Mpix). Do tego 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800 pikseli, wymienny akumulator 4450 mAh. Zapowiedziano wsparcie dla rysika C-Pen, a także rozwiązanie Knox. Model będzie dostępny w dwóch wersjach: tylko z Wi-Fi oraz z Wi-Fi i LTE.

Tablet o wymiarach 213,1 x 126,2 x 9,7 mm i wadze 393 g ma współpracować z platformą Android 4.4 KitKat. Kiedy trafi na rynek? Tej informacji niestety nie podano. Nie jest tez jasne, ile sprzęt ma kosztować. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę, że firma pozycjonuje urządzenie jako „biznesowe”, to można się spodziewać, że i cena będzie biznesowa. Chociaż specyfikacje nie powalają (ale większości użytkowników w zupełności wystarczą), to trzeba będzie zapłacić ekstra za funkcje ochronne. No i podatek od nowości.

Samsung prezentował już wzmacniany smartfon, teraz przyszedł czas na tablet - napisałbym, że premiera nowego sprzetu świadczy o tym, że poprzedni się sprzedawał, ale mowa o Samsungu, a ta firma lubi miec bogatą ofertę. Ilu biznesmenów skusi się na taki tablet? Trudno stwierdzić, podejrzewam jedna, że znajdzie się kilka zawodów, w których wspomniany przed momentem sprzęt znalazłby zastosowanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TabletIFA2014