Samsung

Galaxy S8 będzie czerpał to, co najlepsze z Windowsa 10?

Tomasz Popielarczyk
Galaxy S8 będzie czerpał to, co najlepsze z Windowsa 10?
39

Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego SideSync w Samsungu Galaxy S8. Rozwiązanie to miałoby oferować porównywalne możliwości, co tryb Continuum w Windows 10.

Continuum w Galaxy S8? Może nie dosłownie, ale właśnie nad tego typu rozwiązaniem ma pracować Samsung. Mowa tutaj o nowej wersji rozwiązania SideSync służącego do łączenia telefonu z komputerem lub zewnętrznym wyświetlaczem. Do sieci wyciekł slajd, który, choć nie mówi zbyt wiele o działaniu, budzi sporo emocji.

Z przecieków wynika, że SideSync w Galaxy S8 pozwalałby na nawiązanie połączenia z zewnętrznym ekranem, co dałoby nam doświadczenia porównywalnymi z desktopowymi. Użytkownik miałby zatem otrzymać do dyspozycji okienkowy interfejs, pozwalający na szybki i łatwy multitasking. Nie zabraknie też możliwości podłączenia myszy i klawiatury - prawdopodobnie przez Bluetooth.

Jak wspominam, ciągle wiemy niewiele, a opublikowany slajd uchyla jedynie rąbka tajemnicy. Tutaj pojawia się ogromne pole do spekulacji. Jak bowiem miałby wyglądać ten desktopowy interfejs w Galaxy S8? Czy będzie to po prostu mechanizm uruchamiania aplikacji w okienkach wdrożony w Androidzie Nougat? A może Samsung pójdzie o krok dalej. Na zdjęciu widoczny jest interfejs Chrome OS. Co, gdyby Galaxy S8 miał wbudowany ten system do takich właśnie zastosowań?

Nie byłaby to aż tak duża niespodzianka, biorąc pod uwagę duże inwestycje Samsunga w SideSync w ostatnich latach. Narzędzie to już teraz pozwala na uruchamianie wirtualnego pulpitu smartfona na ekranie komputera, a także na uruchamianie w trybie pełnoekranowym gier z Androida na pececie. Wprowadzenie czegoś na wzór Continnum mogłoby być hitem, ale też pstryczkiem w nos Microsoftu, który obecnie poza tą wizją nie ma zbyt wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o smartfony.

Szczegóły prawdopodobnie poznamy już za kilka miesięcy - na targach MWC, które zaplanowano na luty. Samsung oczywiście aktualnie nie komentuje tych doniesień.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu