Samsung

Galaxy Folder 2, czyli nowy Android z klapką i logo Samsunga [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Galaxy Folder 2, czyli nowy Android z klapką i logo Samsunga [prasówka]
8

Czasy smartfonów z klapką odeszły do lamusa? Nic z tych rzeczy. Samsung wprowadza na chiński rynek kolejne urządzenie tego typu, model Galaxy Folder 2.

Galaxy Folder 2

Galaxy Folder 2, jak sama nazwa wskazuje, jest następcą zaprezentowanego przed rokiem modelu Galaxy Folder. Urządzenie posiada 3,8-calowy ekranik o rozdzielczości 480 x 800 px. Wewnątrz zastosowanie znalazł natomiast czterordzeniowy Snapdragon 425 z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Wszystko to dopełniają dwa aparaty - 8 i 5 Mpix. Niestety póki co Galaxy Folder 2 będzie dostępny wyłącznie w Chinach. O debiucie na innych, w tym polskim, rynkach nie ma jeszcze mowy.

iPhone 7 Plus z 3 GB RAM

Okazuje się, że zaprezentowany przed kilkoma dniami iPhone 7 Plus ma nie 2 a 3 GB pamięci RAM. Przynajmniej an to wskazują doniesienia z bazy programu GeekBench. Jest to zatem kolejna przewaga nad mniejszym iPhone 7, który w dalszym ciągu posiada 2 GB. Oba urządzenia oparto natomiast na tym samym chipie - A10 Fusion, który oferuje o 40 proc. większą wydajność od poprzednika.

Android Nougat dla Nexusa 6P wstrzymany

Kilka dni temu ruszył proces aktualizacji OTA dla Nexusa 6P do Androida 7.0. Właśnie go zatrzymano. Powodem mają być problemy z baterią. Potwierdzają to zarówno amerykańscy operatorzy jak i Google. Na serwerach firmy pojawił się nawet nowy build systemu z poprawkami bezpieczeństwa na dzień 1 sierpnia 2016. Póki co jednak nie wiemy jaki dalszy los czeka aktualizację OTA - ruszy na pewno, pytanie kiedy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu