Samsung

Samsung Galaxy A8 2018 pierwsze wrażenie robi bardzo dobre, ale ta cena...

Grzegorz Marczak
36

Podczas trwających targów CES miałem okazję brać udział w zamkniętym pokazie Galaxy A8 2018, smarfona który swoim wyglądem przypomina bardziej półkę premium.

Parametry przynajmniej na papierze też wyglądają bardzo dobrze bo mamy Super AMOLED 5,6 cala, procesor Exynos 7885 i 4 GB RAM. To daje nadzieję na naprawdę solidny i wydajny smartfon.

Pierwsze wrażenia z Galaxy A8 2018 ?

Wygląda zdecydowanie na plus. Minimalne ramki i proporcje 18,5:9 powodują, że mimo 5,6 cala telefon jest bardzo smukły i dobrze trzyma się w dłoni. W Polsce dostępne będą 3 wersje kolorystyczne czyli srebrna, złota i czarna. Czarnej nie polecam chyba, że ktoś ludzi chodzić ze szmatką i cały czas czyścić odciski paluchów. Natomiast złota i srebrna prezentują się bardzo dobrze.

Jak widzicie zadbano o to aby użytkownik Galaxy A8 nie miał się czego wstydzić jeśli chodzi o wygląd i wykonanie telefonu. Konstrukcja jest zwarta, dobrze trzyma się w dłoni i bardzo dobrze wygląda.  Warto zauważyć, że czytnik linii papilarnych znajduje się teraz pod tylną kamerą. Warto tu również wspomnieć o podwójnej kamerce 16 i 8 Mpix z f/1.9 oraz aparacie 16 Mpix z f/1.7, baterii 3000 mAh czy też obecności modułów LTE kategorii 11, NFC, Bluetooth 5.0 czy złącza USB typu C. Niestety, to wszystko działa pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat choć Samsung podczas prezentacji zapewnił, że będzie aktualizacja do najnowszej wersji systemu.

Samsung Galaxy A8 2018

Linia produktów Galaxy A żyje swoim życiem, a kolejne sprzęty które do niej trafiają nie tylko mogą poszczycić się lepszymi podzespołami, ale także wzornictwem i szeregiem udoskonaleń, jakich wcześniej tam nie uświadczyliśmy. Producent napakował Galaxy A8 2018 elementami, które do tej pory były charakterystyczne dla najdroższych flagowców — m.in. podwójnym przednim aparatem z trybem live focus, a także wysokiej jakości ekranem Infinity Display. Wszystko to zamknięte w eleganckiej szklano-metalowej obudowie. Nie zabrakło także elementów takich jak obsługa kart microSD oraz slotu Dual SIM. Pytanie czy to wszystko usprawiedliwi cenę tego telefonu?

Cena Galaxy A8 2018 to 2099 PLN

Można powiedzieć, że jak na średnią półkę Samsung tutaj odważnie podnosi cenę. Zważywszy na to, że jednak nie jest to flagowiec, ma wolniejszy procesor od smarfonów z najwyższej półki, nie nagrywa filmów w 4k a podstawowa pamięć telefonu to tylko 32 GB (oczywiście można ją rozszerzyć kartą microSD). Oczywiście nie da się Galaxy A8 bezpośrednio porównywać parametrami do najnowszych i najdroższych telefonów to jednak na poziomie 2099 PLN konkurencja jest bardzo silna mówimy tutaj o takich markach jak Honor, Xiaomi czy nawet starsze flagowce Samsunga.

Zakładam, że w przypadku Galaxy A8 2018 sukces sprzedażowy będzie w dużej mierzez zależał od tego jak operatorzy spakietują go w ofercie. Jest to bowiem nadal największy i najbardziej efektywny kanał sprzedaży smartfonów w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu