Internet

Gadu-Gadu ma się dobrze. Komunikator GG jest wciąż najpopularniejszą polską aplikacją mobilną

Paweł Winiarski
Gadu-Gadu ma się dobrze. Komunikator GG jest wciąż najpopularniejszą polską aplikacją mobilną
19

Zarówno ja, jak i Kuba pisaliśmy niedawno o ty, że nie zamierzamy tęsknić za Gadu-Gadu. Tymczasem Polacy nie planują nawet zacząć - przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Mobilny komunikator GG wciąż dominuje w kategorii polskich aplikacji mobilnych. I to znacząco odstając od konkurencji...

Zarówno ja, jak i Kuba pisaliśmy niedawno o ty, że nie zamierzamy tęsknić za Gadu-Gadu. Tymczasem Polacy nie planują nawet zacząć - przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Mobilny komunikator GG wciąż dominuje w kategorii polskich aplikacji mobilnych.

I to znacząco odstając od konkurencji. Generuje bowiem około 10 razy więcej odsłon niż drugie w rankingu Open.fm. Aplikacja bardzo dobrze radziła sobie przez cały 2015 rok, generując około 700-750 milionów krajowych odsłon mobilnych miesięcznie. Wspomniane Open.fm to „jedynie” przedział 60-70 milionów. Tak wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius, opracowanych przez Wirtualnemedia.pl

Dalej zestawieniu Aplikacja Czateria, a za nią Gazeta.pl Live, której po piętach depcze mobilny Pudelek i Sport.pl Live.

Jeśli dobrze rozumiem, wciąż używacie mobilnego GG z kilku powodów. Trochę przez sentyment, trochę ze względu na znajomych, którzy nie przesiedli się na smartfonach na przykład na Messengera od Facebooka. Ale mam też wrażenie, że jednym z powodów jest niechęć do zakładania konta w serwisie Zuckerberga, mam rację?

grafika: 1, 2

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadu gadugg