Świat

Facebook rośnie w tempie 600 tysięcy użytkowników dziennie!

Grzegorz Marczak
11

W połowie grudnia Facebook osiągnął liczbę 140 milionów zarejestrowanych użytkowników. Jeśli serwis zachowa takie temp wzrostu to według przewidywań insidefacebook.com w marcu osiągnie okrągłą liczbę 200 milionów zarejestrowanych ludzi i co istotne 70% z tych wzrostów pochodzi z poza stanów zjednocz...

W połowie grudnia Facebook osiągnął liczbę 140 milionów zarejestrowanych użytkowników. Jeśli serwis zachowa takie temp wzrostu to według przewidywań insidefacebook.com w marcu osiągnie okrągłą liczbę 200 milionów zarejestrowanych ludzi i co istotne 70% z tych wzrostów pochodzi z poza stanów zjednoczonych.Facebook opublikował ostatnio kilka bardzo ciekawych statystyk odnośnie ruchu i popularności niektórych elementów serwisu, oto kilka rzeczy które wydały mi się interesujące< :

  • Licząc średnią wychodzi na to, że przeciętny użytkownik Facebooka ma 100 znajomych w serwisie
  • Ponad 13 milionów ludzi aktualizuje swój status minimum raz dziennie
  • Ludzie dodają 700 milionów zdjęć i 4 miliony filmów miesięcznie
  • Platformy developerskiej Facebooka używa ponad 660 tysięcy developerów, liczba dostępnych aplikacji sięgnęła 52 tysięcy (dziennie dochodzi 140 nowych aplikacji)
  • Dziennie ludzie spędzają na Facebook ponad 2,6 miliarda minut
  • Wprawdzie wiele razy dość krytycznie wyrażałem się o Facebookowym biznesie to jednak trzeba przyznać, że rozwój tego serwisu jest niemal wzorcowy i co najważniejsze nie spoczywa na laurach o czym świadczy chociażby ostatnio uruchomiony Facebook Connect.

    Po przeczytaniu informacji o wzrostach Facebooka por raz kolejny podjąłem próbę zaprzyjaźnienia się z tym serwisem (bo dawno tam nie zaglądałem) i na razie chyba jeszcze nie czuję tej magii która przyciąga takie masy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookMyspace