Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Futerał na iPhone'a regenerujący zarysowania? Lubię to!

MK
Marcin Kamiński
13

Na rynku dostępnych jest całe multum wszelkiej maści futerałów do telefonu z logiem nadgryzionego jabłka z tyłu obudowy. Czy kolejna nowość ma zatem rację bytu? Tak, jeśli zaskakuje czymś zupełnie do tej pory nieznanym w świecie pokrowców. Scratch Shield iPhone, zaprezentowany przez japońskiego prod...

Na rynku dostępnych jest całe multum wszelkiej maści futerałów do telefonu z logiem nadgryzionego jabłka z tyłu obudowy. Czy kolejna nowość ma zatem rację bytu? Tak, jeśli zaskakuje czymś zupełnie do tej pory nieznanym w świecie pokrowców. Scratch Shield iPhone, zaprezentowany przez japońskiego producenta samochodów - firmę Nissan - sam regeneruje powstałe na nim zarysowania! Wszystko dzięki technologii samoczynnie regenerującego się lakieru, czyli technologii od lat znanej i z powodzeniem stosowanej w motoryzacji.

Wedle zapewnień firmy Nissan, odpowiedzialnej za produkcję Scratch Shield iPhone, powstałe na futerale drobne zarysowania automatycznie zregenerują się w ciągu zaledwie jednej godziny. Na całkowite znieknięcie głębszych uszkodzeń poczekamy natomiast około tygodnia. Regeneracja możliwa jest dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów - plastiku ABS, cienkiej zewnętrznej powłoki żelowej oraz farby zawierającej polyrotaxane. W momencie powstania rysy jest ona stopniowo wypełniania, aż do momentu wyrównania jej powierzchni z resztą futerału.

Szkoda, że obecnie demonstrowany futerał to jedynie prototyp. Jedynie wybrani dziennikarze będą mieli okazję przetestować go, otrzymując nowy wynalazek na pokazach samochodu Juke-R. Już teraz jednak trwają ponoć prace nad uruchomieniem masowej produkcji i wprowadzeniem regenerujących się pokrowców do telefonów komórkowych różnych producentów jeszcze w bieżącym roku. Czekam z utęsknieniem na wejście samoczynnie regenerujących zarysowania futerałów, jednak z jeszcze większą nadzieją patrzę w przyszłość. Mam nadzieję, że kiedyś obudowy naszych telefonów i komputerów będą posiadały właściwości regeneracyjne, a wtedy jakiekolwiek futerały staną się zbyteczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonenissan