Polska

Właściciel futbolhd.tv skazany prawomocnym wyrokiem za rozpowszechnianie pirackich transmisji

Paweł Winiarski
Właściciel futbolhd.tv skazany prawomocnym wyrokiem za rozpowszechnianie pirackich transmisji
7

Finał sprawy zamkniętego jakiś czas temu płatnego serwisu futbolhd.tv, na którym można było obejrzeć transmisje meczów piłki nożnej. Jest kara pozbawienia wolności oraz grzywna.

Na serwisie www.futbolhd.tv użytkownicy internetu mogli, za opłatą, oglądać transmisje meczów piłki nożnej. Trudno mówić o nikłym zainteresowaniu, wystarczy wpisać tę nazwę w Google by zobaczyć, że pojawiał się chociażby na forach w rozpiskach "najlepszych płatnych streamów do oglądania meczy". Czy użytkownicy, którzy z niego korzystali wiedzieli, że to pirackie treści udostępniane bez zezwolenia? Ciężko ocenić, w polskiej sieci zwykło się myśleć, że jeśli trzeba za coś zapłacić, to na 100% jest legalne.

Tymczasem, prawomocnym wyrokiem, sąd orzekł że właściciel pirackiego serwisu www.futbolhd.tv rozpowszechniał oryginalne nadania telewizyjne nc+ w postaci transmisji meczów piłki nożnej nie posiadając odpowiednich uprawnień. Skazał go na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Musi też on zapłacić 160 000 zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A., który jest operatorem platformy nc+.

(...) właściciel serwisu pobierał od użytkowników serwisu opłaty za dostęp do transmitowanych nielegalnie treści, czyniąc z tego stałe źródło dochodu i osiągając z tego tytułu korzyść majątkową (...)

- czytamy na stronie nc+.

W tym przypadku mówimy o całym serwisie, w dodatku płatnym. Pod koniec 2016 roku pisaliśmy o użytkowniku serwisu Facebook, który nielegalnie udostępniał jedną z gal KSW (mieszane sztuki walki) - w dość ciekawy sposób, nagrywając własny telewizor, na którym wykupił dostęp do imprezy. Wszystkich tego typu serwisów - oferujących transmisje sportowe, filmy czy seriale - oczywiście zamknąć się nie uda, ale widać, że odpowiednie służby pracują by ukrócić tego typu pirackie praktyki.

obrazek:  outsiderzone/Depositphotos

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu