Felietony

Bitcoiny do wymiany? W warszawskim centrum handlowym postawiono automat

Konrad Kozłowski
Bitcoiny do wymiany? W warszawskim centrum handlowym postawiono automat
18

Wartość Bitcoina może się wahać, ale wciąż nie brakuje śmiałków, którzy będą zainteresowani zdobywaniem wirtualnej waluty i jej późniejszą wymianą. Do tego może posłużyć jeden z automatów, który dostępny jest w jednej z warszawskich galerii handlowych.

Jak donosi serwis Warszawa Nasze Miasto (zdjęcia), w centrum handlowym M1 Marki pojawił się nowy automat do wymiany walut. Za jego pomocą można kupować i sprzedawać Bitcoiny - kryptowaluty, której początki sięgają 2009 roku. To właśnie za jej sprawą rynek kart graficznych stał się jednym z bardziej dochodowych biznesów, a dla graczy powodem do sporych zmartwień, ze względu na wzrosty cen układów graficznych służących do kopania Bitcoinów.

Na zdjęciach opublikowanych przez serwis można zobaczyć automat w całej okazałości. W bardzo widowiskowy sposób prezentowane są kursy, po jakich Bitcoiny są sprzedawane i kupowane - w momencie wykonywania zdjęć wynosiły one około 27 t000 zł i 25 700 zł. To nie jest pierwszy automat do Bitcoinów w naszym kraju. Wcześniej pojawiały się one we Wrocławiu (w 2014) i Warszawie przy ulicy Emilli Plater 47, także przy ulicy Grzybkowskiej 5.

Bitcoinowe automaty pozwalają w ciągu chwili wymienić walutę bez wszystkich online'owych formalności, jak rejestracja konta na giełdzie internetowe czy ewentualne problemy przy przelewach. O tym, jak wiele zmieniło się od czasów, gdy na Emilli Plater w 2014 pojawił się pierwszy wspominany bankomat świadczy chociażby różnica w limitach - wtedy pojedyncza transakcja mogła maksymalnie wynieść 1000 zł. Obecnie, to zaledwie 1/27 wartości jednego Bitcoina.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu