Świat

FriendFeed teraz odtworzy również twoje podcasty

Paweł Grzegorz Iwaniuk
FriendFeed teraz odtworzy również twoje podcasty
1

Coraz więcej regularnie ukazujących się serwisów i blogów sięga po podcast jako formę przekazu treści. Internauci przeglądający codziennie duże ilości stron pomagają sobie przy pomocy różnego rodzaju agregatorów, wśród których coraz większą popularność zyskuje FriendFeed. Umożliwia on bowiem łączeni...

Coraz więcej regularnie ukazujących się serwisów i blogów sięga po podcast jako formę przekazu treści. Internauci przeglądający codziennie duże ilości stron pomagają sobie przy pomocy różnego rodzaju agregatorów, wśród których coraz większą popularność zyskuje FriendFeed. Umożliwia on bowiem łączenie w jeden feed treści publikowanej przez użytkownika w wielu serwisach.

Ostatnio FriendFeed umożliwił również odsłuchiwanie podcastów za pomocą zintegrowanego playera. Nie ma już więc konieczności ściągania pliku bądź używania dodatkowej aplikacji odtwarzającej plik z serwera. FriendFeed robi to bezpośrednio w przeglądanym przez nas feedzie.
Nie ma jednak róży bez kolców. Nowa funkcja ma bowiem duże ograniczenia, co jednocześnie wskazuje na jej wczesną wersje. Po pierwsze, w chwili obecnej player udostępniony przez FriendFeed nie pozwala przewijać odtwarzanego pliku. O ile przy krótszych podcastach nie jest to zbyt problematyczne, o tyle przy dłuższych plikach, gdy chcemy trochę przeskoczyć do przodu lub co gorsza wrócić do momentu, który nam umknął?

Odtwarzacz udostępniony przez serwis jest również na stałe zakotwiczony w przeglądarce i nie pozwala uruchomić go w pop-out'owym okienku, tak aby słuchać nagrania i jednocześnie dalej przeglądać feed.

Developerzy FriendFeed mają więc co poprawiać, wzorcem dla nich może być na przykład Google Reader i jego player podcastów. Możliwe jednak, że byli oni ostatnio zbyt zajęci tworzeniem wersji FriendFeed dedykowanej telefonowi iPhone, która to ujrzała ostatnio światło dzienne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFriendFeedpodcast