Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

FreeMobo.com na Allegro za 800 000 PLN - kolejna akcja reklamowa?

GM
Grzegorz Marczak
12

W kontekście ostatnich dyskusji na temat wartości startupów i jak przeliczać miliony odsłon i dziesiątki tysięcy unikalnych użytkowników mamy nową miarę. Otóż serwis FreeMobo.com chwalący się statystykami 230 tysięcy UU i 15 milionów odsłon został wystawiony przez właścicieli czyli Internet Investme...

W kontekście ostatnich dyskusji na temat wartości startupów i jak przeliczać miliony odsłon i dziesiątki tysięcy unikalnych użytkowników mamy nową miarę. Otóż serwis FreeMobo.com chwalący się statystykami 230 tysięcy UU i 15 milionów odsłon został wystawiony przez właścicieli czyli Internet Investments na sprzedaż w serwisie Allegro. Cena na "kup teraz" wynosi jedynie 800 tysięcy polskich złotych.

Biorąc pod uwagę ostatni żart na temat sprzedaży serwisu kurnik.pl (na który chyba wszyscy dali się nabrać), do tego typu sensacyjnych transakcji podchodzę teraz bardzo ostrożnie. W tym przypadku jednak informacja o sprzedaży pojawiła się zarówno w serwisie FreeMobo.com jak również została rozesłana jako info prasowe. Możemy więc domniemywać, że transakcja jest prawdziwa.

Czym chwali się FreeMobo.com na Allegro? 140 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, ale już tylko 30 tysięcy zweryfikowanych numerów telefonów. Średnio 2-3 tysiące użytkowników online -ciekawy wyniki biorąc pod uwagę, że na forum jest zaledwie kilkaset postów a na chat tylko 15 osób (?!). Wysokie miejsce wśród portali w Polsce wg Alexa.com - ciekawe jak się dobiera próbkę aby z 230 tysiącami UU być w czołówce? :)

Napisałem do PR-owca rozsyłającego informacje o tej transakcji aby potwierdzić iż faktycznie transakcja ta ma na celu sprzedaż serwisu - czekam na odpowiedz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro